Dzień Ziemi obchodzony jest od 1870 roku, w Polsce od 1990 r. W tej chwili w obchodach bierze udział ponad 190 państw. To dzień, który ma skłonić nas do zainteresowania się bieżącą sytuacją naszej planety. Ma na celu budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.
ZOBACZ: Skacze ci ciśnienie? Wirus to wykorzysta
Choć z powodu epidemii koronawirusa obowiązuje nas wiele obostrzeń i akcje w przestrzeni publicznej nie są organizowane, to jak przekonują ekolodzy, w dobie zmian klimatycznych, warto zastanowić się nad swoimi przyzwyczajeniami i pomyśleć, jak być bardziej eko. To właśnie drobne zmiany w życiu każdego z nas mogą przyczynić się do zmian globalnych.
Polecany artykuł:
Oprócz zmagania z pandemią koronawirusa, Polska musi zmierzyć się z czekającą ją suszą. A to wpłynie również na nas - szacuje się, że ceny żywności poszybują w górę.
W Dniu Ziemi warto rozejrzeć się wokół siebie. Od kilku tygodni ulice Łodzi aż toną od zużytych jednorazowych rękawiczek i masek ochronnych. Tymczasem, to co ma nas chronić, kiedy ląduje na ulicy, staje się biologicznym niebezpieczeństwem. Według wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego te środki ochrony, po zdjęciu, powinny trafić do pojemnika lub worka na odpady zmieszane.
Polecany artykuł:
Wielu z nas przekonało się, jakie wytchnienie daje natura w trudnym czasie społecznej izolacji. Wyobrażacie sobie życie bez niej? Może to czas na zmiany? Uczcijmy Dzień Ziemi refleksją.