Festiwal Transatlantyk w Łodzi? Największa impreza filmowo-muzyczna prawdopodobnie wynosi się z Poznania

2015-07-09 12:46
Twórcą i dyrektorem Transatlantyk Festival jest Jan A.P. Kaczmarek
Autor: Wikimedia Commons/Michał Nadolski/CC 3.0 Twórcą i dyrektorem Transatlantyk Festival jest Jan A.P. Kaczmarek

Czy festiwal Transatlantyk przeniesie się z Poznania do Łodzi? O takiej możliwości donosi jeden z poznańskich portali. Informacje są nieoficjalne, ale coś jest na rzeczy.

Czy słynny muzyczno-filmowy festiwal Transatlantyk organizowany od 5 lat w Poznaniu przeniesie się do Łodzi? O takiej możliwości donosi jeden z poznańskich portali - epoznan.pl. - Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w przyszłym roku festiwal odbędzie się, ale w Łodzi - czytamy na portalu.

Informacje są nieoficjalne, nikt nie chce się na razie w tej sprawie wypowiadać, ale ponoć w każdej plotce jest ziarnko prawy i najwidoczniej coś jest na rzeczy. Czy Transatlantyk płynie do Łodzi? Dowiemy się wkrótce. Tymczasem trwają przygotowania do 5. edycji Transatlantyk Festival w Poznaniu.

Zobacz, jakie hity filmowe pojawią się na tegorocznej edycji Transatlantyk Festival w Poznaniu:

Twórcą i dyrektorem Transatlantyk Festival jest Jan A.P. Kaczmarek - laureat Oscara za muzykę do filmu "Finding Neverland". Festiwal ma filmowo-muzyczną formułę na światowym poziomie. To setki pokazów, a także liczne wydarzenia muzyczne oraz miejsce spotkań legendarnych i młodych twórców, przedstawicieli wszelkich zawodów filmowych i muzycznych.


Komentarz: Transatlantyk Festival wypełniłby lukę, która powstała po wyniesieniu się z Łodzi festiwalu Camerimage. Nie wiemy, jakie warunki proponuje miasto i czym kusi organizatora prestiżowej imprezy, jednak warto pomyśleć o tym, że - tak jak w przypadku Marka Żydowicza - apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie plan przejęcia imprezy, tylko długofalowy plan jej organizacji w najbliższych latach może przynieść sukces. Wszak nie chodzi o to, żeby Transatlantyk przepłynął przez Łódź, lecz w niej zacumował.

Chcielibyście, by Transatlantyk Festival zawitał do Łodzi? Komentujcie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE