Gala MMA Thunderstorm

i

Autor: Patrycja Szynter Radio ESKA Gala MMA Thunderstorm

Gala MMA Thunderstorm II. Zawodnicy z Łodzi byli bezkonkurencyjni

2016-02-28 20:18

To impreza, która pomaga wybić się młodym zawodnikom. W Łodzi odbyła się gala MMA Thunderstorm II. Blisko tysiąc kibiców dopingowało łódzkich sportowców.

Ogromny stres, napięcie i zdenerwowanie - to wszystko towarzyszy debiutantom przed pierwszym występem w klatce. W Łodzi odbyła się gala MMA, która młodym zawodnikom pozwala pokazać się z jak najlepszej strony. - Ta walka to dla mnie kolejny mały punkcik do rekordu, ale właśnie cała kariera jest zbudowana z takich małych punkcików. To jest kolejna cegła do budowy naszych celów i osiągnięć - mówi Mikołaj Mataśka zawodnik United Gym.

- MMA to nowa dyscyplina, która w naszym mieście bardzo dynamicznie się rozwija. Wielu ludzi może zobaczyć w tym swoją szansę, znaleźć pomysł na siebie, nabrać wielu doświadczeń jeżeli chodzi o samą dyscyplinę. Nie chodzi tylko o to aby walczyć. Sam okres przygotowań wymaga wielu wyrzeczeń i wzmacnia charakter - mówi Łukasz Kopera z Vera Sport Łódź -  Myślę, że to fajny sposób, aby zakorzenić kilka dobrych cech u młodych chłopaków.

Walkę wieczoru wygrał Łukasz Kopera. W pierwszej rundzie poprzez nokaut pokonał Czecha Michala Merkulova.

Na Gali MMA była reporterka Radia ESKA Patrycja Szynter. Posłuchajcie rozmów z zawodnikami: