Nadciąga BIAŁY ARMAGEDON! IMGW ostrzega! Środkowa Polska zasypana śniegiem

2021-01-06 17:20

Obfite opady śniegu w Polsce przed nami! IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu w centralnej często naszego kraju. Wejdzie ono w życie w środę 6 stycznia o godz. 19.00 i będzie ważne do samego rana. Gdzie spadnie śnieg? Jakich obszarów dotyczy ostrzeżenie IMGW? Sprawdźcie szczegóły.

Intensywne opady śniegu. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla znacznej części obszaru w centralnej części Polski w związku z intensywnymi opadami śniegu. - Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 10 cm do 15 cm - czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie zacznie obowiązywać 6 stycznia o godz. 19.00 i będzie aktualne do 7 stycznia do godz. 12.00. Gdzie możemy się spodziewać intensywnych opadów śniegu? IMGW wylicza następujące województwa:

  • łódzkie (pow. kutnowski, łęczycki, zgierski, poddębicki, pabianicki, zduńskowolski, sieradzki, łaski, bełchatowski, wieluński, wieruszowski, pajęczański)
  • wielkopolskie (pow. kaliski, turecki, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński)
  • mazowieckie (gostyniński, płocki, sierpecki i Płock)

Gdzie spadnie śnieg? Sprawdź [MAPA]

Gdzie spadnie śnieg? Dzięki nowoczesnym narzędziom jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka będzie pogoda w najbliższych godzinach. W sieci można znaleźć mapy online i aplikacje, które podpowiadają m.in. gdzie spadnie śnieg, gdzie będzie burza lub w jakich miejscach spodziewane są opady deszczu. Poniżej mapa, na której można na żywo obserwować zmiany w pogodzie.

Taki widok to rzadkość! W Szczecinie spadł śnieg
Nasi Partnerzy polecają