W zeszłym roku udało się nam zebrać ponad cztery tony

i

Autor: Ela Piotrowska/Radio ESKA W zeszłym roku udało się nam zebrać ponad cztery tony

Gorączka Złota dobiega końca [WIDEO]. To ostatni moment, by się dorzucić!

2016-06-01 19:49

Za grosz, dwa czy pięć nic nic nie można kupić, ale gdy zbiera cała Łódź, to robi się poważna kwota. Dobiega końca akcja łódzkiego PCK "Gorączka Złota", czyli zbierania złotych monet. Ile już uzbierano? o to pytała reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska.

Pieniądze zbierane były w Łodzi od marca. W tym roku pewnie rekord nie padnie, ale i tak akcja cieszy się powodzeniem. Teraz monety, w wiadrach, worach i pudłach przywożone są do ważenia. - W zeszłym roku udało się nam zebrać ponad cztery tony, w tym roku niestety, na ten moment mamy ponad dwie tony, ale liczymy jeszcze na łodzian - - mówi Michał Siemiński z PCK. - Zachęcamy, by przywozili złote monety do PCK, bo to wszystko na wyjazd letni dzieciaków - namawia.

Zobacz też: Pierwsze w Łodzi wertykalne ogrody powstały przy szkole na Starym Polesiu

ZOBACZCIE, jak wyglądają dwie tony monet:

/WIDEO: Ela Piotrowska

Przedszkolaki z Radogoszcza uzbierały 115 kg złotych monet!

W akcję najbardziej zaangażowane są przedszkola i szkoły. Dzieci z przedszkola nr 231 na Radogoszczu zebrały 115 kilogramów złotych monet. - Dzieciaki przywoziły ze swoich skarbonek. Była duża rywalizacja, a grup było dużo, bo aż dziesięć - opowiada Krzysztof Gajewski, który przywiózł złote monety zebrane przez przedszkolaki w wielkich misach.

Za pieniądze z "Gorączki Złota" dzieci z najbiedniejsze łódzkich rodzin pojadą na kolonie do Sulejowa. A monety można wciąż przynosić do siedziby PCK przy Piotrkowskiej 203/205.

Więcej o "Gorączce Złota" w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają