Jechał autostradą A2 pijany. Prowadził 40-tonowego TIR-a, nie mógł zmieścić się na swoim pasie

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Jechał autostradą A2 pijany. Prowadził 40-tonowego TIR-a, nie mógł zmieścić się na swoim pasie

2021-07-22 9:13

To, że kierowca TIR-a jest pijany, widać było już na pierwszy rzut oka. 40-tonowy pojazd poruszający się po autostradzie A2 co i rusz zjeżdżał ze swojego pasa. Zatrzymać go postanowili dwaj kierowcy osobówek, którzy zajechali mu drogę, a następnie wezwali policję.

Do zdarzenia doszło trzy dni temu. Na 311 kilometrze autostrady A2 kierowcy dwóch osobówek ujęło pijanego kierowcę tira. - Okazało się, że 48-letni świadek, jadąc w kierunku Poznania dostrzegł 40-tonową ciężarówkę, której kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Sytuację zauważył również inny kierowca osobówki, który nabrał podejrzeń, że tira prowadzi nietrzeźwy. Mężczyźni swoimi autami zajechali mu drogę i zmusili kierowcę do zatrzymania na poboczu. Kiedy to nastąpiło zabrali kierującemu kluczyki do pojazdu uniemożliwiając mu dalszą jazdę - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Śmiertelny wypadek na DK 3

Wezwani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwość 54-letniego mieszkańca Mazowsza. Okazało się, że kierowca ciężarówki miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu 54-latek usłyszał zarzut. Za prowadzenia pojazdu po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Nasi Partnerzy polecają