Jechał autostradą A2 pijany. Prowadził 40-tonowego TIR-a, nie mógł zmieścić się na swoim pasie

2021-07-22 9:13
Jechał autostradą A2 pijany. Prowadził 40-tonowego TIR-a, nie mógł zmieścić się na swoim pasie
Autor: Policja /KWP Łódź

To, że kierowca TIR-a jest pijany, widać było już na pierwszy rzut oka. 40-tonowy pojazd poruszający się po autostradzie A2 co i rusz zjeżdżał ze swojego pasa. Zatrzymać go postanowili dwaj kierowcy osobówek, którzy zajechali mu drogę, a następnie wezwali policję.

Do zdarzenia doszło trzy dni temu. Na 311 kilometrze autostrady A2 kierowcy dwóch osobówek ujęło pijanego kierowcę tira. - Okazało się, że 48-letni świadek, jadąc w kierunku Poznania dostrzegł 40-tonową ciężarówkę, której kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Sytuację zauważył również inny kierowca osobówki, który nabrał podejrzeń, że tira prowadzi nietrzeźwy. Mężczyźni swoimi autami zajechali mu drogę i zmusili kierowcę do zatrzymania na poboczu. Kiedy to nastąpiło zabrali kierującemu kluczyki do pojazdu uniemożliwiając mu dalszą jazdę - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Śmiertelny wypadek na DK 3

Wezwani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwość 54-letniego mieszkańca Mazowsza. Okazało się, że kierowca ciężarówki miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu 54-latek usłyszał zarzut. Za prowadzenia pojazdu po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE