Jeśli nie teraz, to być może nigdy. Mała Nadia ma tylko 3 miesiące na znalezienie rodziny zastępczej

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. StockSnap /zdjęcie ilustracyjne

Jeśli nie teraz, to być może nigdy. Nadia ma tylko 3 miesiące na znalezienie rodziny zastępczej

2021-09-13 11:06

Nadzieja jeszcze nie umarła, choć maleje ona z każdym dniem. Mała Nadia, która przebywa teraz w ośrodku preadopcyjnym Tuli Luli w Łodzi, ma już tylko 3 miesiące na znalezienie rodziny zastępczej. To może być jej ostatnia szansa na dom.

Mała Nadia trafiła do prowadzonego przez Fundację Gajusz ośrodka preadopcyjnego Tuli Luli 31 grudnia 2020 r. Dziewczynka jest poważnie chora i potrzebuje zindywidualizowanego, stałego wsparcia. Takie też dostała od pierwszych chwil w ośrodku. "Dziewczynka wciąż robi postępy: często się uśmiecha, uwielbia, gdy ciocie z nią „rozmawiają”, śpiewają, czytają wierszyki i przytulają. Nadusia już siada i raczkuje – najchętniej w stronę drzwi, wypatrując swoimi pięknymi oczkami mamy i taty" - czytamy na fanpage'u Fundacji Gajusz. W ośrodku Tuli Luli może pozostać jedynie do swoich pierwszych urodzin. Później czeka ją niepewny los.

Rozwój dziecka w 1. roku życia

Jak mówi Aleksandra Marciniak z Fundacji Gajusz, z powodu choroby dziewczynka ma mniejsze szanse na adopcję. - Jeżeli w ciągu najbliższych trzech miesięcy nie znajdziemy dla Nadii rodziny zastępczej, to będziemy musieli ją oddać do Domu Pomocy Społecznej albo zakładu opieki leczniczej i to oznacza, że ona nie będzie miała mamy i taty - mówi Marciniak w rozmowie z wp.pl.

Na znalezienie Nadii rodziny zastępczej pozostały 3 miesiące. Chętni, aby poznać bliżej dziewczynkę i stworzyć dla niej dom, mogą napisać na adres Fundacji Gajusz: rodzinazastepcza@gajusz.org.pl, zostawiając w treści maila swój numer telefonu, pod którym będzie można się z nimi skontaktować.