Kaliber 44 rozpoczyna trasę koncertową od Łodzi

i

Autor: Facebook/Kaliber 44 Kaliber 44 rozpoczyna trasę koncertową od Łodzi

Kaliber 44 rozpoczyna trasę koncertową od Łodzi: Muzycy powracają z nowym albumem "Ułamek Tarcia"

2016-03-03 13:29

Koncert legendarnego zespołu Kaliber 44 w Łodzi zainauguruje wiosenną trasę promującą nowy album zatytułowany "Ułamek Tarcia".

Fani hip-hopu nie mogli wymarzyć sobie lepszej wiadomości niż ta, że Kaliber 44 powraca z nowym albumem. Utwory z płyty "Ułamek Tarcia" usłyszeć będzie można na żywo podczas wiosennej trasy zespołu. A ta rozpoczyna się 4 marca koncertem w Łodzi, a konkretnie w klubie Wytwórnia. Gdyby ktoś nie załapał się na piątkowy występ, będzie miał jeszcze okazję - następnego dnia K44 odwiedzi klub Agrafka w Zgierzu.

Zobacz też: Te koncerty i imprezy odbędą się w marcu w Łodzi! [HARMONOGRAM]

Następne koncerty odbędą się już nieco dalej:

Pierwsze koncerty już w tym tygodniu! Z kim widzimy się w Łodzi i Zgierzu? Szczegóły znajdziecie w wydarzeniach!#Kaliber44

Posted by Kaliber 44 - Official Fanpage on 29 luty 2016

 

Kaliber 44 - legenda polskiego hip-hopu

Kaliber 44 zaliczany jest do najważniejszych przedstawicieli hip-hopu w Polsce. Grupa powstała w 1994 roku w Katowicach z inicjatywy braci Michała "Joki" Martena i Marcina "Abradaba". Wkrótce potem skład uzupełnił Piotr "Mag Magik I" Łuszcz. W 1998 roku po opuszczeniu składu przez Magika formuła Kaliber 44 została rozwinięta o koncertową formację Baku Baku Skład, której członkami byli: bracia Martenowie, Maciej „WSZ” Gnatowski, Tomasz „CNE” Kleyff, DJ Bart, Sebastian „DJ Feel-X” Filiks oraz Piotr „Gutek” Gutkowski.

W 2003 roku formacja zaprzestała działalności. W latach późniejszych zespół dał kilka koncertów, które nie stanowiły jednak o wznowieniu jego działalności. Ostatecznie w 2013 roku doszło do oficjalnej reaktywacji grupy. Równolegle działalność wznowił koncertowy skład towarzyszący K44 - Baku Baku Skład.

W szczytowym okresie działalności przypadającym na lata 1996-2000, grupa wydała trzy albumy studyjne pozytywnie oceniane przez krytyków muzycznych jak i publiczność.

/Wikipedia.org

Nasi Partnerzy polecają