Zawaliła się ściana budynku na rogu Sienkiewicza/Tuwima

i

Autor: Ela Piotrowska/Radio ESKA Zawaliła się ściana budynku na rogu Sienkiewicza/Tuwima

Kamienica na rogu Sienkiewicza i Tuwima w końcu zniknie [AUDIO]. Trwa rozbiórka

2016-04-13 10:54

W tym tygodniu, po ponad 4 miesiącach, rozpoczęła się rozbiórka kamienicy na rogu Sienkiewicza i Tuwima. Ekipa ma się uwinąć do końca tygodnia.

Do końca tygodnia powinna potrwać rozbiórka zawalonego budynku na rogu Sienkiewicza i Tuwima w Łodzi. Przypomnijmy, że chodzi o część kamienicy, która runęła w listopadzie ubiegłego roku. Prace mają potrwać do końca tygodnia. - Przed weekendem weszła ekipa budowlana, rozbierają ten budynek no i czekamy, co dalej - to jest prywatny teren, był problem z dokumentami, inwestor ich nie donosił, były w nich błędy - mówi Łukasz Goss z łódzkiego magistratu.

Rozbiórka rozpoczęła się po ponad 4 miesiącach. Zawalony budynek wreszcie przestanie szpecić centrum - komentują łodzianie. - Dobrze, że teraz jest ogrodzone, przecież groziło to zawaleniem - mówi jedna z łodzianek.

Więcej o rozbiórce kamienicy na Sienkiewicza/Tuwima w materiale reporetrki Radia ESKA Nelli Krysztofowicz, posłuchajcie:

Według wstępnych opinii Powiatowego Inspektoratu Budowlanego do zawalenia się budynku mogły doprowadzić źle wykonywane prace remontowe.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany