Kasia z Pabianic miała zaledwie 17 lat. Na pasach zabił ją jej rówieśnik [FOTO]

2021-07-07 15:19

Miała przed sobą całe życie i mnóstwo planów do zrealizowania. Niestety w jednej chwili wszystko prysło jak mydlana bańka. 17-letnia Kasia z Pabianic (woj. łódzkie) zginęła na przejściu dla pieszych zabita przez pirata drogowego - swojego rówieśnika, Jakuba W. z Łasku. Młody mężczyzna prawem jazdy cieszył się zaledwie kilka miesięcy. Teraz w więzieniu może spędzić długie lata.

Ta śmierć boli okrutnie. Gdyby tylko Jakub W. siedząc za kierownicą swojego audi nie gnał ulicą Waltera Jankego w Pabianicach jak szaleniec, tej tragedii można było uniknąć. Kierowca jednak za nic miał ograniczenia prędkości. Jego srebrne auto mknęło po drodze, a on nie zwracał uwagi dosłownie na nic. Niestety zapłaciła za to własnym życiem niewinna Kasia.

Tragiczny wypadek w Łodzi

6 grudnia około godzimy 15.30 młoda dziewczyna przechodziła przez przejście dla pieszych na ulicy Waltera Jankego. Gdy już znalazła się po drugiej stronie drogi na chodniku, skręciła w lewo i zupełnie nieświadoma czającego się zagrożenia weszła na kolejne przejście dla pieszych na ulicy prostopadłej do Jankego. Sekundy później audi, za kierownicą którego siedział Jakub W., z ogromną prędkością wjechało w krawężnik po prawej stronie ulicy. Auto wybiło do góry, chwilę potem zaczęło koziołkować. Na jego drodze szła Kasia. Jej ciało zostało odrzucone przez samochód na dobre kilkadziesiąt metrów. Zginęła na miejscu.

Prokuratura w Pabianicach skierowała właśnie do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko piratowi. – Oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, popełniając błąd w taktyce i technice jazdy poprzez prowadzenie pojazdu z prędkością wynoszącą nie mniej niż 85 kilometrów na godzinę – mówi Monika Piłat, szefowa pabianickiej prokuratury.

Jakubowi W. grozi do 8 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany