KILKUMIESIĘCZNE DZIECKO w oknie życia Sióstr Urszulanek w Łodzi

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. TaniaVdB

KILKUMIESIĘCZNE DZIECKO w oknie życia Sióstr Urszulanek w Łodzi. Czy rodzice odpowiedzą na apel Ośrodka Adopcyjnego?

2021-04-07 8:26

Dziecko w oknie życia w domu Sióstr Urszulanek w Łodzi pojawiło się we wtorek (6.04.2021) po godzinie 18:00. Chłopiec ma kilka miesięcy, siostry nadały mu imię Antoś. Malec trafił do zawodowej rodziny zastępczej. Po badaniach lekarskich okazało się, że niemowlę ma pewną anomalię zdrowotną, w związku z czym Ośrodek Adopcyjny prosi rodziców o kontakt. To piąte już dziecko w oknie życia przy ul. Obywatelskiej.

O godzinie 18:25 siostry usłyszały dzwonek w oknie życia. Ujrzały w nim kilkumiesięcznego chłopca. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania, a o zdarzeniu powiadomiona została policja. "To musiała być bardzo trudna, kryzysowa sytuacja rodziców, że pomimo opieki przez tyle miesięcy nad dzieckiem, takiej prawdziwej troski, bo widzimy, że dziecko jest zadbane, w dobrym kontakcie z dorosłym, więc rodzice opiekowali się nim właściwie, zdecydowali się na taki krok. Musiało się zdarzyć coś bardzo trudnego w ich życiu - mówi Magdalena Lesiak z Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w rozmowie z TVP3 Łódź.

ZOBACZ TEŻ: DRAMATYCZNA AKCJA pod Jeżowem! 3-latek wpadł do 10-metrowej studni. OJCIEC TRZYMAŁ GO OSTATKIEM SIŁ! [ZDJĘCIA]

Mała Hania przebiła główką drucianą siatkę. Jak doszło do tragicznego wypadku w Przęsławicach?

Chłopiec trafił do zawodowej rodziny zastępczej. Jak podaje TVP3, Ośrodek Adopcyjny prosi o kontakt jego dotychczasowych opiekunów - jak się okazało podczas badań, chłopiec ma anomalię zdrowotną, która wymaga konsultacji z nimi.

Jeśli rodzice się nie rozmyślą, po wypełnieniu formalności, chłopiec będzie mógł trafić do adopcji.

To piąte już dziecko w oknie życia u Sióstr Urszulanek przy ul. Obywatelskiej.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy Okna Życia: w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. Oprócz Okien Życia Caritas w Łodzi działa jeszcze Okno Nadziei w Centrum Medycznym im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...