DRAMATYCZNA AKCJA pod Jeżowem! 3-latek wpadł do 10-metrowej studni. Za nim ruszył ojciec, TRZYMAŁ GO OSTATKIEM SIŁ! [ZDJECIA]

i

Autor: Ochotnicza Straż Pożarna Jeżów

DRAMATYCZNA AKCJA pod Jeżowem! 3-latek wpadł do 10-metrowej studni. OJCIEC TRZYMAŁ GO OSTATKIEM SIŁ! [ZDJĘCIA]

2021-04-07 9:23

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Święta Wielkanocne we wsi Góra w gminie Jeżów (woj. łódzkie). 3-letnie dziecko wpadło do mierzącej około 10 metrów głębokości studni. Za chłopcem ruszył jego ojciec, który po dostaniu się do dziecka, trzymał je aż do przyjazdu strażaków. Akcja była dramatyczna, z opisu strażaków wynika, że mężczyzna trzymał dziecko około 40 minut, ostatkiem sił.

Do zdarzenia doszło 3 kwietnia 2021 r. we wsi Góra w powiecie brzezińskim, w gminie Jeżów. Strażacy, o godz. 13:04 dostali zgłoszenie do dziecka, które wpadło do studni o głębokości około 10 metrów. Jak opisują biorący udział w akcji strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Jeżów, sytuacja była dramatyczna. - Przed naszym przybyciem, do studni wszedł mężczyzna, aby przytrzymać dziecko do przyjazdu straży. Ojciec był już zmęczony trzymaniem dziecka i samego siebie, pod sobą nie miał żadnego podparcia nie czuł też dna w studni - opisują strażacy.

Mała Hania przebiła główką drucianą siatkę. Jak doszło do tragicznego wypadku w Przęsławicach?

Jeden z ratowników, zabezpieczony szelkami i podpięty do liny asekuracyjnej, zszedł do studni, aby wyciągnąć dziecko, a następnie asekurował ojca, aby też pomóc mu wyjść ze studni - opisują druhowie z OSP Jeżów. - To była bardzo szybko przeprowadzona akcja ratunkowa dziecka i ojca. Od przyjazdu na miejsce do wyciągnięcia minęły zaledwie 4 minuty - dodaje.

CZYTAJ TEŻ: KILKUMIESIĘCZNE DZIECKO w oknie życia Sióstr Urszulanek w Łodzi. Czy rodzice odpowiedzą na apel Ośrodka Adopcyjnego?

Uratowany ze studni 3-latek był przytomny. Dziecko było wychłodzone. Po chwili trafiło pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany