Kobieta poskarżyła się na dziadków swojego dziecka. Ma rację? Chodzi o ich zachowanie

i

Autor: Shutterstock(2) Kobieta poskarżyła się anonimowo na forum Reddit, że jej rodzice nie mają zbyt dobrego kontaktu z jej dzieckiem. Matka żali się, że sama była blisko z dziadkami, dlatego chciałaby, że seniorzy tak samo traktowali teraz swojego wnuczka

Czy to na pewno obowiązek dziadków?

Kobieta poskarżyła się na dziadków swojego dziecka. Ma rację? Chodzi o ich zachowanie

2024-04-19 14:03

Kobieta poskarżyła się anonimowo na forum Reddit, że jej rodzice nie mają zbyt dobrego kontaktu z jej dzieckiem. Matka żali się, że sama była blisko z dziadkami, dlatego chciałaby, że seniorzy tak samo traktowali teraz swojego wnuczka. Jak się okazuje, nie wszyscy mają podobne zdanie co kobieta, bo uważają, że wychowywanie dzieci nie jest obowiązkiem dziadków.

Dziadkowie powinni się opiekować wnuczkami? Kobieta ma do nich żal

Na forum Reddit, na które powołuje się serwis Edziecko.pl, rozgorzała dyskusja na temat obowiązków dziadków wobec swoich wnuczków. Wymianę zdań zainaugurował wpis jednej z kobiet, która ujawniła, że ani jej rodzice, ani rodzice jej męża nie są specjalnie zaangażowani w wychowywanie jej dziecka. Matka wspomina natomiast, że miała bardzo dobry kontakt ze swoimi dziadkami, których uważała za "drugich rodziców". Chciałaby, żeby podobnie było z jej dzieckiem. Część ludzi nie kryje jednak zdziwienia takich zachowaniem. Dalsza część tekstu poniżej.

Konflikt dot. aborcji nigdy się nie skończy?!

"Moi rodzice z pokolenia wyżu demograficznego podrzucali nas do swoich rodziców przez większość weekendów. Dlaczego mieliby chcieć być rodzicami teraz, skoro nigdy nie wychowywali własnych dzieci?", "Moja babcia (z najwspanialszego pokolenia) w zasadzie mnie wychowała, moja mama z wyżu demograficznego podrzucała mnie do babci przez cały czas. Jestem za to teraz bardzo wdzięczny. Moja mama z pokolenia wyżu demograficznego nie jest najlepsza w byciu babcią. Od razu przestała być mamą, więc nie była zaskoczona" - napisali inni komentujący, których cytuje Edziecko.pl.

Dziadkowie też mają swoje życie

Pod wpisem kobiety zabrały również głos osoby, które wyrażają więcej zrozumienia dla takiego postępowania dziadków. Ich zdaniem do ich obowiązków nie należy zajmowanie się dziećmi, zwłaszcza że seniorzy sami chcieliby odpocząć na stare lata.

- Moi rodzice i rodzice żony nie są tak zaangażowani jak moi dziadkowie. Ale nie powiedziałbym, że są niezainteresowani. Oni po prostu wiodą inne życie niż moi dziadkowie. Moja mama lubi podróżować i w końcu ma na to czas i środki - pisze jeden z użytkowników Reddita, którego cytuje Edziecko.pl.