Kobieta w poszarpanym ubraniu wołała o pomoc! Brutalny atak rottweilera. Pies porażony prądem

i

Autor: SHUTTERSTOCK Rottweiler zaatakował dwie osoby na podwórku przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi, w pobliżu tamtejszego przedszkola

Horror na Piotrkowskiej

Kobieta w poszarpanym ubraniu wołała o pomoc! Brutalny atak rottweilera. Pies porażony prądem

2023-01-30 14:52

Rottweiler zaatakował dwie osoby na podwórku przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi, w pobliżu tamtejszego przedszkola. Do znajdujących się w pobliżu strażników miejskich podbiegła kobieta w poszarpanym ubraniu, mówiąc, że została pogryziona przez psa, który miał w dodatku atakować innych przechodniów. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zobaczyli drugą ofiarę ataku.

Atak rottweilera w Łodzi. Strażnicy miejscy użyli tasera i porazili go prądem

Agresywny rottweiler został porażony prądem przez strażników miejskich w Łodzi, po tym jak atakował przypadkowych przechodniów. Do zdarzenia doszło w piątek, 27 stycznia, ok. godz. 13.30, na podwórku przy ul. Piotrkowskiej. Jak relacjonują strażnicy miejscy, gdy przejeżdżali w pobliżu, podbiegła do nich kobieta w poszarpanym ubraniu, która z jednej strony wskazywała na swoje biodro, a z drugiej powiedziała, że została przed chwilą pogryziona przez psa. Mundurowi pobiegli na miejsce i zobaczyli zwierzę w typie rottweilera, które atakowało siedzącego na ziemi mężczyznę - poszkodowany miał już na ciele widoczne obrażenia - i inne znajdujące się tam osoby.

- Pies cały czas atakował, dodatkowo nie reagował na polecenia i krzyki kobiety, która jak okazało się później, jest jego właścicielką. Wobec bezpośredniego zagrożenia strażnicy użyli wobec psa tasera. Dopiero trzeci strzał i impuls spowodował chwilowy paraliż i umożliwił strażnikom obezwładnienie psa i przejęcie nad nim kontroli - informuje Straż Miejska w Łodzi.

Jak dodają municypalni, na miejscu pojawiły się później: Animalpatrol, karetka pogotowia i policja, a ratownicy udzielili pomocy pogryzionemu mężczyźnie. Ich zdaniem właścicielka rottweilera " zdawała się nie rozumieć dramatyzmu i powagi sytuacji", za co mają ją spotkać konsekwencje prawne. O sprawie została ponadto poinformowana Państwowa Inspekcja Weterynaryjna. Co więcej, poszkodowanych w wyniku ataku rottweilera mogło być więcej, bo na tej samej posesji znajduje się przedszkole, a właśnie zbliżał się czas zakończenia przez nie zajęć.

Sonda
Czy pies, który dotkliwie pogryzie człowieka, powinien od razu kwalifikować się do uśpienia?
Luborzyca grób Beaty P. Zabitej na przystanku w Krakowie, w drodze do pracy. Wyjechał w nia samochód bo pijany pasażer zaciągnął ręczny podczas jazdy
Listen on Spreaker.