Komornik zabrał mu ciągnik za długi sąsiada! Sąd wydał wyrok

i

Autor: Ewelina Jabłońska/SUPER EXPRESS

Wyrok w głośnej sprawie

Komornik zabrał mu ciągnik za długi sąsiada! Sąd wydał wyrok

Jest wyrok w głośnej sprawie komornika, który bezprawnie zabrał ciągnik rolnikowi spod Mławy, choć to jego sąsiad miał długi! Sąd w Łodzi wydał wyrok więzienia w zawieszeniu dla asesora Michała K. Do skandalicznej "egzekucji" doszło jeszcze w 2014 roku. Sąd uznał, że urzędnik uczynił ze swoich przestępstw stałą praktykę i wymierzył mu karę więzienia oraz zakaz sprawowania funkcji na wiele lat. Za łagodny wyrok?

Komornik zabrał ciągnik niewinnemu człowiekowi, bo jego sąsiad miał długi. Sąd wydał wyrok

Ta sprawa zbulwersowała kilka lat temu cały kraj i do dziś wielu ją przypomina, kiedy jest mowa o bezkarności niektórych urzędników. W 2014 na posesji rolnika spod Mławy pojawił się asesor komorniczy Michał K. i odebrał mężczyźnie ciągnik. Problem w tym, że to nie pozbawiony narzędzia pracy Radosław Zaremba miał długi, a jego sąsiad. Jednak komornik nie zważał na żadne protesty. Ciągnik został zabrany i szybko sprzedany. O asesorze komorniczym w jednej z łódzkich kancelarii zrobiło się głośno w styczniu 2015 roku, gdy wszystko wyszło na jaw. Ponadto Michał K. sprzedał maszynę za mniej niż połowę jej wartości. Dokonał tego, mimo że pan Radosław nie miał żadnego zadłużenia. Po nagłośnieniu tej sprawy na jaw zaczęły wychodzić podobne praktyki stosowane przez tego samego komornika wobec innych osób, które również nie miały długów.

Odszkodowanie dla rolnika, któremu komornik bezprawnie zabrał ciągnik

W zeszłym roku poszkodowany rolnik otrzymał odszkodowanie przyznane przez sąd w Płocku w wysokości 46 tysięcy złotych od komornika z Łodzi i podległego mu asesora komorniczego. Teraz asesor Michał K. usłyszał wyrok. Dotyczy on nie tylko afery z ciągnikiem, ale też paru innych spraw, przy których wykryto nieprawidłowości w toku śledztwa dotyczącego działalności kancelarii przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia należącej do Jarosława K. i asesora Michała K.

Wyrok w zawieszeniu dla komornika, który bezprawnie zabrał rolnikowi traktor

Sąd w Łodzi skazał Michała K. na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy kilku komorniczych zajęciach, w tym traktora rolnika spod Mławy. Wyroki w związku z tą sprawą usłyszało też siedem innych osób objętych aktem oskarżenia, jedna została uniewinniona. Ponadto Michał K. zapłaci 60 tys. zł grzywny, został też objęty zakazem wykonywania zawodu przez 10 lat. Wyroki nie są prawomocne. Jarosław K. będzie sądzony w odrębnym postępowaniu.

Komornik zabrał mu ciągnik za długi sąsiada!
Sonda
Czy miałeś już do czynienia z komornikiem?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Rozruszaj swoje szare komórki

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie zapiszesz słowo "dziesięciolecie"?