Rodzice zszokowani kosztami komunii! Tak drogo jeszcze nie było? Można zorganizować niewielkie wesele

i

Autor: Shutterstock Im bliżej terminu komunii świętej 2024, tym coraz więcej narzekań na koszty uroczystości. Rodzice dzieci skarżą się nie tylko na to, że muszą zapłacić za strój dziecka, ale na swoisty wyścig między milusińskimi, by jedno dorównało drugiemu

Tyle trzeba zapłacić w tym roku

Rodzice zszokowani kosztami komunii! Tak drogo jeszcze nie było? "Można zorganizować niewielkie wesele"

2024-03-01 16:17

Im bliżej terminu komunii świętej 2024, tym coraz więcej narzekań na koszty uroczystości. Rodzice dzieci skarżą się nie tylko na to, że muszą zapłacić za strój dziecka, ale na swoisty wyścig między milusińskimi, by jedno dorównało drugiemu. Część osób wysyłających swoje dzieci do pierwszej komunii świętej twierdzi, że za te same pieniądze można zorganizować wesele.

Komunia święta 2024. Kredyt potrzebny do zorganizowania uroczystości?

Przygotowania do komunii świętej 2024 mogą pochłonąć niemałą sumę, na co już teraz zwracają uwagę rodzice dzieci - informuje Edziecko.pl. Lista wydatków to obowiązkowo: strój, fryzjer, kwiaty i wianek, ale coroczny wyścig mobilizuje również niektórych do wynajęcia fotografa i restauracji lub zamówienia cateringu.To nie wszystko, bo ostatnio wśród komunijnych atrakcji pojawiają się nawet: "dmuchane zamki, personalizowana biżuteria, strojne stuknie i piniaty z twarzą Jezusa".

Nawet jeśli rodzice ostatecznie zorganizują przyjęcie w domu, to i tak czeka ich wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. W najgorszym wypadku taka kwota może natomiast znacznie przekroczyć 10 tys. zł - za takie pieniądze można zorganizować niewielkie, ale jednak, wesele.

Oto pary nowej edycji Tańca z Gwiazdami. Kto z kim zatańczy?

Ludzie powariowali z tymi usługami. Zaraz dzieci będą samolotami przylatywać do kościoła, a wcześniej będą czesać się u fryzjerów i robić makijaże u kosmetyczek. Do czego ten świat zmierza? - pisze jeden z czytelników serwisu Edziecko.pl.

Komunia święta 2024. Podwójny wysiłek samotnych rodziców

W gronie rodziców najbardziej narzekających na koszty komunii 2024 są samotni rodzice - informuje Edziecko.pl. Jedna z kobiet przekonuje, że do sfinansowanie uroczystości będzie jej potrzebny kredyt. Inna dodaje, że planuje skromne przyjęcie, bo nie ma co się licytować z innymi i należy we wszystkim zachować umiar. Dla samotnych rodziców pierwsza komunia święta nadal jednak pozostaje problemem.

Dalsza część tekstu poniżej.

Jestem samodzielną matką, a mój syn nie ma ojca. Chociaż pracuję, dostaję rentę i 800 plus, to koszty życia są zdecydowanie większe. Najgorzej jest przed świętami i ważnymi uroczystościami rodzinnymi. Martwię się, jak zorganizuję synowi komunię. Wynajmujemy mieszkanie i jest ono bardzo małe, więc nie ma szans, że tam zrobię obiad dla rodziny. Muszę szukać restauracji, ale tam jest strasznie drogo - pisze kobieta, którą cytuje Edziecko.pl.