Koronawirus w Polsce. Nowe zasady funkcjonowania podstawówek. Rodzice muszą być gotowi

2020-10-21 9:22 EIB
ZAMYKAJĄ SZKOŁY
Autor: Redakcja SE

Jakie są najnowsze zasady funkcjonowania szkół podstawowych w Polsce w czasie epidemii koronawirusa? Na jakie postanowienia i decyzje rządu muszą przygotować się rodzice uczniów chodzących do podstawówek? Rząd rozważa wprowadzenie kolejnych ograniczeń w szkołach podstawowych. Powodem jest bardzo wysoka liczba dobowych zakażeń koronawirusem w Polsce.

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady funkcjonowania szkół podstawowych

Rząd w Polsce rozważa wprowadzenie kolejnych ograniczeń w szkołach podstawowych - informuje portal rmf24.pl. Dotychczas obostrzeniami związanymi z pogarszającą się sytuacją pandemii koronawirusa w Polsce objęci zostali uczniowie szkół średnich i uczelni wyższych na terenach, w których obowiązuje czerwona strefa.

Koronawirus: Szkoły w czerwonej strefie. Jak działają?

Nowe obostrzenia obowiązują od 19.10.2020. Zgodnie z zaleceniami rządu uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do szkół na obszarze objętym czerwoną strefą uczą się zdalnie. Z nauki zdalnej zostały wyłączone zajęcia praktyczne.

Z informacji, do których dotarł portal rmf24.pl wynika, że zasadami tymi mogą zostać objęci także uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych.

Zobacz: Nowe czerwone strefy. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę. OGROMNE obostrzenia

Spis treści

  1. Koronawirus w Polsce. Nowe zasady funkcjonowania szkół podstawowych
  2. Koronawirus: Szkoły w czerwonej strefie. Jak działają?
  3. Nauka zdalna w szkołach podstawowych

- Ograniczenie zajęć w szkołach pozwoli zmniejszyć liczbę interakcji i ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa - powiedział podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nauka zdalna w szkołach podstawowych

Rząd wstrzymuje się jeszcze z podjęciem decyzji o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach podstawowych. Podczas konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki, premier Polski, powiedział, że jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie poprawi się, rząd będzie rozważał przejście na naukę zdalną także w szkołach podstawowych.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce: W tych miejscach powstaną SZPITALE POLOWE [LISTA MIAST]

Tłumy przed szkołami w dniu rozpoczęcia roku szkolnego