Koszmarna strzelanina w Sieradzu. Strażnik więzienny zabił trzech policjantów. Mija 15 lat od tragedii

i

Autor: POLICJA.PL Koszmarna strzelanina w Sieradzu. Strażnik więzienny zabił trzech policjantów. Mija 15 lat od tragedii

Koszmarna strzelanina w Sieradzu. Strażnik więzienny zabił trzech policjantów. Mija 15 lat od tragedii

2022-03-26 14:19

Tragedia, która rozegrała się 26.04.2007 o godzinie 8:30 pod bramą więzienia w Sieradzu na zawsze pozostanie w pamięci lokalnej społeczności. Tego feralnego dnia życie straciło trzech nieuzbrojonych policjantów, a osadzony, którego mieli eskortować na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, został ranny. Za krwawą zbrodnią stoi Damian C., wówczas 28-letni strażnik więzienny. Mija 15 lat od tego koszmarnego zdarzenia.

Był 26 kwietnia 2007 roku, godzina 8:30. Ten dzień nie wyróżniał się niczym od poprzednich. Przez więzienne bramy Zakładu Karnego w Sieradzu wyruszył policyjny konwój z osadzonym. Wówczas 28-letni strażnik więzienny, Damian C., zbliżył się do czekającego na pozwolenie na wyjazd auta i niespodziewanie ostrzelał go z karabinu AK. Jeden z mundurowych zginął na miejscu masakry, dwóch pozostałych, pomimo usilnych starań lekarzy, zmarło w późniejszym czasie w szpitalu. Z życiem uszedł jedynie aresztant, choć i on był ciężko ranny. Damian C. chwilę po ataku został postrzelony. Według doniesień miał sam tego dokonać. Napastnik był lekko ranny. W procesie przed Sądem Okręgowym w Sieradzu, a następnie Sądem Apelacyjnym w Łodzi Damian C. został prawomocnie skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Kasację obrońcy oddalił Sąd Najwyższy.

Zobacz galerię zdjęć: Koszmarna strzelanina w Sieradzu. Strażnik więzienny zabił trzech policjantów. Mija 15 lat od tragedii

Strzelanina pod więzieniem w Sieradzu. Kim był ofiary Damiana C.?

W piętnastą rocznicę tragedii, do której doszło w Sieradzu zastrzelonych mundurowych wspominają polscy policjanci. Kim były ofiary Damiana C.?

- Nasi Koledzy młodszy aspirant Wiktor Będkowski, młodszy aspirant Bartłomiej Kulesza i aspirant Andrzej Werstak zginęli na służbie 15 lat temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci - czytamy w opublikowanym wspomnieniu policji.

Przeczytaj: Koszmarna śmierć 11-letniej Majeczki. Wracała z placu zabaw, gdy huknął w nią kierowca pod wpływem

Strzelanina na Gocławiu. Zwłoki w pralni
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Nasi Partnerzy polecają