Trzech policjantów zginęło od strzałów oddanych przez strażnika. Mija 14 lat od masakry w sieradzkim więzieniu

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Michael Gaida

Strażnik OSTRZELAŁ radiowóz i ZABIŁ trzech policjantów! Mija 14 lat od masakry w sieradzkim więzieniu

2021-03-26 13:32

Dziś (26 marca) mija czternaście lat od masakry, która miała miejsce na terenie sieradzkiego zakładu karnego. Z rąk strażnika więziennego zginęło wówczas trzech policjantów z Łodzi i Pabianic. Sprawca, bez powodu, zaczął strzelać z kałasznikowa do samochodu, którym funkcjonariusze mieli przewieźć jednego z aresztantów na przesłuchanie.

Ten dzień niczym się nie wyróżniał. 26 marca 2007 roku Damian C. rozpoczął służbę o godzinie 6:00. Po tym, jak przywitał się z kolegami, przebrał i pobrał broń, poszedł pełnić służbę na wieżyczkę. Około godziny 8:30 z sieradzkiego więzienia wyjeżdżał policyjny radiowóz, który zabrał jednego z aresztantów na przesłuchanie. Nie wyjechał. Strażnik więzienny nagle zaczął strzelać do auta z karabinka AK. Postrzelonych zostało trzech policjantów: Andrzej Werstak (32 l.) oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski (40 l.) i Bartłomiej Kulesza (31 l.) oraz aresztant. Jeden z funkcjonariuszy zginął na miejscu, dwóch pozostałych zmarło w szpitalu. Cudem ocalał tylko aresztant.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: POTWORNA ZBRODNIA w akademiku na Lumumbowie. Podejrzany o GWAŁT I ZABÓJSTWO studentki UŁ zatrzymany w Rosji

Rzucił się na policjantów z bagnetem

Motywy 28-letniego strażnika nie są znane. Podczas przesłuchań procesowych skarżył się na zaburzenia psychotyczne, jednak biegli uznali do za zdrowego psychicznie, stwierdzając u niego "zaburzenia adaptacyjne związane z problemami rodzinnymi". Damian C. został skazany na karę dożywotniego więzienia. Mężczyzna nie może ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie warunkowe.

Dziś mija 14 lat od masakry w Zakładzie Karnym w Sieradzu. O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo łódzkiej i pabianickiej policji, które złożyło kwiaty i zapaliło znicze na ich grobach i oddało im hołd.

Dziś mija 14 lat od masakry w Zakładzie Karnym w Sieradzu

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Za zabójstwo grozi dożywocie. A wiesz, ile można dostać za inne przestępstwa?

Pytanie 1 z 12
Jaka kara więzienia grozi za kradzież w włamaniem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany