Krwawa rzeka w Łodzi. Kto zatruł Augustówkę?

i

Autor: Łódzka Woda Najlepsza/Facebook Krwawa rzeka w Łodzi. Kto zatruł Augustówkę?

Kolejna rzeka zatruta

Krwawa rzeka w Łodzi! Augustówka zatruta, szokujące wideo w sieci. Są winni?

2022-10-03 20:44

"Ktoś stwierdził, że ekologia go w ogóle nie dotyczy..." - zdjęcia i nagrania zatrutej Augustówki, łódzkiego dopływu Olechówki, obiegły media społecznościowe. Sprawie krwawej rzeki przyjrzał się Zakład Wodociągów i Kanalizacji i... wytypował winnego. Odra niczego nas nie nauczyła?

Zakład Wodociągów i Kanalizacji dowiedział się o zanieczyszczeniu od zaniepokojonych mieszkańców - a ci wokół zatrucia Augustówki zrobili w mediach społecznościowych spore zamieszanie. "Tak wygląda rzeka Augustówka po tym, jak ktoś stwierdził, że ekologia go w ogóle nie dotyczy i spuścił do rzeki zanieczyszczenia" - pisał jeszcze w poniedziałek miejski portal "Łódź" na Facebooku, publikując zdjęcie krwawej rzeki.

Na miejsce wysłano pracowników Pogotowia Kanalizacyjnego ZWiK, którzy wykryli kanał dystrybucji ścieków, które zatruły rów wodny. - Wytypowano też firmę, z terenu której mogło dojść do odprowadzenia zanieczyszczeń - przekonuje rzecznik łódzkich Wodociągów Miłosz Wika.

Zatrucie Augustówki. Są winni?

W poniedziałek na teren typowanej firmy w dzielnicy Widzew weszli pracownicy ZWiK wespół z ekopatrolem ze Straży Miejskiej. Odnaleziono tam "wpust do kanału deszczowego, do którego trafiła nieznanego pochodzenia substancja". Wokół kratki wpustu wciąż widoczne były czerwone ślady.

Z rzeki i kanału pobrano próbki do badań laboratoryjnych, które potrwają około dwóch tygodni. Od ich wyników zależy wymiar kary, w tej sprawie zaordynuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi.

Sonda
Co robisz dla ekologii?
Nasi Partnerzy polecają