Łódzkie. Pożar domu z trojgiem śpiących ludzi. O podpalenie podejrzany ich brat!

i

Autor: Pixabay Łódzkie. Pożar domu z trojgiem śpiących ludzi. O podpalenie podejrzany ich brat!

Łódzkie. Pożar domu z trojgiem śpiących ludzi. O podpalenie podejrzany ich brat!

2021-11-28 12:42

Pożar domu w miejscowości Księstwo pod Aleksandrowem Łódzkim miał miejsce w piątek (26.11.2021). Sąd w Zgierzu, na wniosek prokuratury, aresztował 33-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie budynku i usiłowanie zabójstwa śpiących w środku brata i dwóch sióstr - poinformował w niedzielę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Do pożaru domu w m. Księstwo pod Aleksandrowem Łódzkim doszło w piątek (26.11) nad ranem. Jak przekazał prokurator Krzysztof Kopania, zatrzymany w tej sprawie został 33-letni mężczyzna. Jest on podejrzany o spowodowanie pożaru domu i trzech zaparkowanych w pobliżu budynku samochodów. "Do podpalenia doszło w czasie, gdy obecne w nim (domu – PAP) rodzeństwo podejrzanego spało" – podaje prokurator.

ZOBACZ TEŻ: Koszmarny wybuch gazu w Pabianicach. Nie żyje kobieta [WIDEO]

Urodzinowy koncert Super Expressu - GOLEC uORKIESTRA & GROMEE

Łódzkie. Pożar domu z trojgiem śpiących ludzi. O podpalenie podejrzany ich brat!

W rozmowie z Radiem Łódź, które jako pierwsze poinformowało sprawie, rzecznik tłumaczył, że do tragedii nie doszło, tylko dlatego że obecny w domu kot obudził jedną z kobiet, która wezwała straż pożarną i obudziła rodzeństwo.

"Ogień zaczął rozprzestrzeniać się z dwóch pomieszczeń, w których wylano substancje łatwopalne, a następnie je podpalono. W podobny sposób zostały podpalone zaparkowane nieopodal trzy samochody. Dwa z nich należały do sióstr 33-latka, jeden do matki" – powiedział.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty sprowadzenia pożaru i usiłowania zabójstwa trzech osób. Grozi mu dożywocie. Został aresztowany na trzy miesiące.

Przeczytaj także: Smardzew. W pożarze domu pod Zgierzem spłonął mężczyzna

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?