Tragiczny pożar busa na łódzkim Widzewie. Nie żyje młody mężczyzna

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

Tragiczny pożar busa na łódzkim Widzewie. Zginął młody mężczyzna

2021-11-23 12:12

Dziś (23.11.2021) nad ranem przy ul. Farbiarskiej na łódzkim Widzewie miał miejsce tragiczny pożar. Strażacy wynieśli z płonącego busa młodego mężczyznę. Niestety, mimo reanimacji, zmarł.

Pożar busa na ul. Farbiarskiej 19 w Łodzi miał miejsce we wtorek (23.11) przed godziną 5 rano. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4. "Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że z części ładunkowej samochodu dostawczego wydobywał się dym. Po otwarciu bocznych drzwi części ładunkowej strażacy znaleźli w środku nieprzytomnego mężczyznę. Poszkodowanego niezwłocznie ewakuowano na zewnątrz pojazdu i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety, przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon" - podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Ogromny pożar na Bródnie, samochód płonął jak pochodnia

Poszkodowany to około 30-letni mężczyzna.

Na miejsce wezwana została również policja. Trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru oraz tożsamości mężczyzny.

Tymczasem kilka dni temu w Łęczycy doszło do pożaru auta dostawczego. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, ale pokrzywdzony wycenił straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak się wkrótce okazało, pożar był wynikiem podpalenia. 26-letniemu podejrzanemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?