Łęczyca. Podpalił samochód, ogień się rozprzestrzenił. 26-latkowi grozi 10 lat za kratkami

2021-11-22 14:31
Łęczyca. Podpalił samochód, ogień się rozprzestrzenił. 26-latkowi grozi 10 lat za kratkami
Autor: Policja /KWP Łódź

Nawet do 10 lat więzienia grozi 26-latkowi, który podpalił samochód znajdujący się na jednej z posesji w Łęczycy. Jak się okazało, ogniem zajął się również pobliski budynek. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do pożaru doszło 16 listopada około godziny 16:00. W ogniu stanął samochód dostawczy stojący na jednej z posesji w Łęczycy. Rozprzestrzeniający się ogień swoim zasięgiem objął również pobliski budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, ale pokrzywdzony wycenił straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci przeprowadzili oględziny i ustalali świadków tego zdarzenia. Na podstawie zabezpieczonego nagrania z monitoringu wytypowali, że związek z tym zdarzeniem może mieć 26-latek.

Pożar na A4

19 listopada 2021 roku mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. "Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni zabezpieczyli odzież, na której były ślady paliwa. Zatrzymany, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, usłyszał zarzut dotyczący spowodowania pożaru" - informuje st.asp. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

26-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE