Kurierka Poczty Polskiej zaczęła cofać auto. Przejechała inną kobietę. Czy można było uniknąć tragedii?

i

Autor: KPP w Pabianicach Mieszkanka Pabianic zginęła pod kołami busa Poczty Polskiej, którym cofała 45-letnia łodzianka, ale nie wiadomo, z czyjej winy doszło do zdarzenia

Śmiertelny wypadek

Kurierka Poczty Polskiej przejechała kobietę, cofając busa. Czy można było uniknąć tragedii?

2023-06-12 20:02

Mieszkanka Pabianic zginęła pod kołami busa Poczty Polskiej, którym cofała 45-letnia łodzianka, ale nie wiadomo, z czyjej winy doszło do zdarzenia. Wszystko działo się poza drogą publiczną, prawdopodobnie na terenie, gdzie miał miejsce rozładunek paczek. Potrącona kobieta wpadła pod busa, skąd wyciągnęli ją strażacy. Na uratowanie jej życia było za późno.

Kurierka Poczty Polskiej przejechała kobietę. Śmiertelny wypadek w Pabianicach

Prokuratura w Pabianicach wyjaśnia, jak doszło do śmiertelnego wypadku, w którym kurierka Poczty Polskiej potrąciła inną kobietę. Tydzień po zdarzenia, które miało miejsce 5 czerwca, pojawiły się nowe informacje. Feralnego poranka siedząca za kierownicą dostawczego citroena zaczęła cofać auto zaparkowane przy budynku Poczty Polskiej, gdy uderzyła w przechodzącą obok 77-latkę. Poszkodowana pechowo wylądowała pod busem, skąd, jak informuje Zyciepabianic.pl, pomogli ją wyciągnąć strażacy. Seniorka była jeszcze reanimowana przez ok. 30 minut, ale na próżno. 45-letnia kurierka Poczty Polskiej, mieszkanka Łodzi, była trzeźwa. Sprawą śmiertelnego wypadku w Pabianicach zajęła się tamtejsza prokuratura.

- Oczywiście jest za wcześnie, by mówić już teraz o przyczynach zdarzenia, ale wiadomo, że doszło do niego poza drogą publiczną. Jak wynika z naszych wstępnych ustaleń, wszystko działo się ponadto na terenie, gdzie są rozładowywane paczki, na którym nie powinny przebywać osoby postronne. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone w kierunku art. 177 § 2 kodeksu karnego, czyli spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym  - informuje prokurator referent z jednostki z Pabianicach.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Policjanci z Torunia zaskoczyli kierowców dronem. Wszystko się wydało
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany