ŁKS - Wisła: "Biała Gwiazda" zesłała do I ligi Koronę! Turgeman show w Łodzi

2020-07-03 20:07 Mateusz Sobiecki
Alon Turgeman
Autor: Cyfrasport Alon Turgeman

To już koniec marzeń kieleckiej Korony o pozostaniu w PKO Ekstraklasie. Choć "Złocisto-krwiści" nie zagrali jeszcze swojego meczu z Arką Gdynia, to i tak ten wynik nie będzie miał żadnego znaczenia. Po zwycięstwie Wisły Kraków z ŁKS-em Łódź znamy już dwóch spadkowiczów. Łodzianie zaczęli spotkanie świetnie, ale po dwóch trafieniach Turgemana pożegnali się z marzeniami o zachowaniu kompletu punktów.

Znakomite spotkanie otrzymali kibice na początek 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Kraków pojechała do Łodzi, gdzie mierzyła się z pewnym spadku zespołem ŁKS-u Łódź. Gospodarze w tym trudnym czasie dali swoim fanom chociaż odrobinę radości na samym początku rywalizacji. Niespodziewanie, w dziewiątej minucie do siatki trafił Pirulo.

Były to jednak jedynie miłe złego początki. W doliczonym czasie gry w pierwszej połowie, jeden z gospodarzy fatalnie wrzucał piłkę z autu. Podanie przeciął Chuca, który zagrał do Turgemana, a ten minął bramkarza i trafił do siatki. Tuż po starcie drugiej odsłony do siatki znowu trafił Turgeman, dla którego były to trzecia i czwarta bramka w tym sezonie w polskiej lidze.

Izraelczyk trafił do siatki z rzutu karnego i mógł skompletować hattricka. Do drugiej jedenastki podszedł jednak Rafał Boguski, który nie trafił do siatki. ŁKS miał nadzieje na doprowadzenie do remisu do samego końca, ale tak się jednak nie stało! Wisła Kraków ma już jedenaście punktów przewagi nad strefą spadkową i jest niemal pewna utrzymania.

Zwycięstwo "Białej Gwiazdy" sprawia natomiast, że z ligą pożegnała się Korona Kielce. - Po jedenastu latach kielczanie żegnają się z Ekstraklasą - czytamy na profilu PKO Ekstraklasy.