Afera w łódzkim więzieniu. Takiego znaleziska w kubku strażnika nikt się nie spodziewał!

2021-02-08 8:58
ŁÓDŹ: Afera w więzieniu na Smutnej. W kubku strażnika znaleziono KILKADZIESIĄT GRAM NARKOTYKÓW
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Michael Gaida

Kilkadziesiąt gram narkotyków znaleziono w kubku termicznym 33-letniego strażnika więziennego, pracującego w Areszcie Śledczym przy ul. Smutnej w Łodzi. Chwilę wcześniej, wraz z jedzeniem, przywiozła mu go jego przyjaciółka. Funkcjonariusz trafił do aresztu.

Jak podaje łódzka prokuratura, w kubku termicznym 33-letniego funkcjonariusza służby więziennej znaleziono blisko 50 gramów "białego proszku". Narkotyki, do Aresztu Śledczego przy ul. Smutnej, przywiozła mu jego przyjaciółka. Pretekstem było dostarczenie mu paczki z jedzeniem. Narkotyki odkryto podczas rutynowego sprawdzania przez ochronę.

CZYTAJ TEŻ: Głośny napad na konwojenta w Łodzi. Jeden ze złodziei WPADŁ! Jak go złapali?

Jak informuje Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury, 33-letni funkcjonariusz usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do lat 10 więzienia. Mężczyzna, podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Ćwiczenia policyjne z użyciem drona. Gdańsk

- Trwa postępowanie w tej sprawie. W kręgu naszego zainteresowania jest także kwestia, skąd podejrzany posiadał narkotyki, a także czy można mówić o ich wprowadzaniu przez niego do obrotu - mówi Kopania.

Teraz śledczy sprawdzają, czy mężczyzna udostępniał narkotyki osadzonym w areszcie.

33-latek trafił warunkowo tymczasowo do aresztu. Za poręczeniem majątkowym, które wynosi 40 tys. zł, będzie mógł go opuścić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE