Głośny napad na konwojenta w Łodzi. Zatrzymano 27-latka! [NOWE FAKTY]

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Głośny napad na konwojenta w Łodzi. Jeden ze złodziei WPADŁ! Jak go złapali?

2021-02-05 10:05

Łódzcy policjanci zatrzymali podejrzanego o udział w napadzie na konwojenta, do którego doszło 16 stycznia 2021 roku. 27-letni Gruzin usłyszał zarzut rozboju, za co grozi kara do 12 lat więzienia. Decyzją sądu już został tymczasowo aresztowany. Policja wciąż poszukuje 37-letniego obywatela Gruzji Besiki Shengalia.

Przypomnijmy, do napadu na konwojenta doszło 16 stycznia 2021 roku. Około godziny 18.00 do wychodzącego ze sklepu konwojenta podbiegło dwóch ukrywających się za drzewami sprawców, którzy pobili do i obezwładnili. Ich wspólnik uzbrojony w latarkę w tym czasie przeglądał zawartość samochodu konwojenta. Skradzioną zawartość przepakowali do volvo podstawionego przez kolejnego członka grupy.

CZYTAJ TEŻ: Są podejrzani o wprowadzenie na rynek 1,5 TONY NARKOTYKÓW. Zatrzymania gangsterów również w Łodzi! [WIDEO]

Napad na kantor w Olsztynie. Sprawca zatrzymany

- Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi od pierwszych godzin od napadu rozpoczęli intensywne poszukiwania. Analizowali zabezpieczone ślady, typowali sprawców. Już pierwsze ustalenia wskazywały, że stoją za nim osoby pochodzące zza wschodniej granicy. Zebrany materiał pozwolił na wytypowanie pierwszego podejrzanego, 37-letniego Besiki Shengelia, za którym Prokuratura Rejonowa Łódź Śródmieście wystawiła list gończy - opisuje policja.

Wkrótce funkcjonariusze ustalili dane personalne kolejnego. Podejrzewali, że może ukrywać się na terenie Mazowsza. Wkrótce okazało się, że był to dobry trop. 27-letni obywatel Gruzji we współpracy ze stołeczna policją zatrzymany został w Warszawie. Był kompletnie zaskoczony, nie stawiał oporu. Usłyszał zarzuty rozboju, za co grozi kara do 12 więzienia. Zgodnie z decyzją prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany