Są podejrzani o wprowadzenie na rynek 1,5 TONY NARKOTYKÓW. Zatrzymania gangsterów również w Łodzi!

i

Autor: CBŚP

Są podejrzani o wprowadzenie na rynek 1,5 TONY NARKOTYKÓW. Zatrzymania gangsterów również w Łodzi! [WIDEO]

2021-02-04 8:21

Policjanci z CBŚP zatrzymali kolejnych 5 osób podejrzanych o wprowadzenie na rynek ponad 1,5 tony narkotyków. Pojawili się w kilku miejscach na terenie polski, w tym w Łodzi. W śledztwie jest już ponad 40 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Z ustaleń CBŚP i PK wynika, że członkowie gangu mogli przemycić z Hiszpanii, a następnie rozprowadzić w Polsce kilka ton narkotyków.

W minionym tygodniu policjanci CBŚP z Warszawy, przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska i Łodzi niemal jednocześnie przeprowadzili akcję w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Warszawie, gdzie zatrzymano pięciu mężczyzn. Podczas przeszukań miejsc użytkowanych przez zatrzymanych policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz dwa podrobione hiszpańskie dokumenty tożsamości.

ZOBACZ TEŻ: Łódź: Obława na Widzewie, PADŁY STRZAŁY. Uciekinierzy chcieli staranować policjantów

Akcja CBŚP. Zatrzymania gangsterów w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Warszawie

Zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, dodatkowo dwóm z nich przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

- Z zebranego materiału wynika, że członkowie gangu w latach 2014 – 2018 mogli przemycić z Hiszpanii, a następnie rozprowadzić na terenie kraju kilka ton środków odurzających. Według funkcjonariuszy gang tworzyły osoby w większości powiązane z pseudokibicami różnych klubów sportowych - podaje CBŚP.

W śledztwie występuje już 41 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Dotychczas w sprawie skierowano do sądów 4 akty oskarżenia wobec podejrzanych o udział w grupie przestępczej.

Sonda
Jaka powinna być kara za publiczną masturbację?