Ukradł konwojentowi 3 miliony złotych

i

Autor: KWP Łódź

ŁÓDŹ. Ukradł konwojentowi 3 miliony złotych. Jest LIST GOŃCZY [FOTO]

2021-02-01 13:18

Policjanci z Łodzi poszukują 37-letniego obywatela Gruzji Besiki Shengalia. Mężczyzna podejrzany jest o napad na konwojenta przewożącego pieniądze. Łupem złodzieja padło blisko 3 miliony złotych.

Do napadu doszło 16 stycznia pod sklepem znanej sieci przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Około godziny 18 konwojent wychodził z marketu z utargiem. Wtedy zaatakowało go dwóch napastników. Został kilkukrotnie uderzony, a jeden z rabusiów zabrał mu torbę z pieniędzmi. Złodzieje ukradli też worki z gotówką, które znajdowały się w aucie konwojenta. W sumie zrabowali 2,8 miliona złotych.

Śledczy ustalili, że jednym ze sprawców jest Besiki Shengelia. - Prokuratura Rejonowa Łódź - Śródmieście wydała list gończy za poszukiwanym obywatelem Gruzji Besiki Shengalia – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Mężczyzna ma 37 lat i podejrzany jest o przestępstwo rozboju w związku z napadem rabunkowym na konwój z pieniędzmi, do którego doszło w dniu 16 stycznia 2021 roku na łódzkich Bałutach przy ulicy Ogrodowej. Zebrane w sprawie dowody doprowadziły do ustalenia, że jednym ze sprawców jest najprawdopodobniej poszukiwany obywatel Gruzji. Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów, a następnie sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Umożliwiło to wdrożenie procedury poszukiwania listem gończym. Jednocześnie, prokurator wyraził zgodę na publikację danych z listu w środkach masowego przekazu – dodaje.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi telefonicznie pod numerami: 47 841 14 50 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -16.00 oraz 47 841 22 50 całodobowo.

Napad na kantor w Olsztynie. Sprawca zatrzymany