Maszt 5G w jednej z małopolskich wsi? PRZERAŻENI mieszkańcy protestują!

i

Autor: PhotoMIX-Company/cc0/pixabay W Krakowie rusza budowa pierwszej sieci 5G opartej o polską technologię

Łódź. "Foliarze" atakują maszty 5G?! WAŻNY apel PIIT. Dezinformacja może mieć TRAGICZNE skutki!

2020-05-28 8:02

Obecność masztów 5G i fake newsów na ich temat sieje prawdziwe spustoszenie. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wystosowała specjalny apel, w którym kieruje się do władz samorządowych, rządowych, mediów i organów ścigania. "[...] Rozwój polskiej gospodarki oraz funkcjonowanie niemal każdej dziedziny naszego życia zawodowego i prywatnego, w trakcie i po epidemii będzie znacznie utrudniony[...]".

Spis treści

  1. Znany scenariusz powtórzył się w Łodzi. Popełniamy błędy Brytyjczyków?
  2. Maszty 5G a koronawirus

PIIT wyraźnie apeluje, żeby skończyć falę agresji skierowanej przeciwko infrastrukturze telekomunikacyjnej, powołując się m.in. na wydarzenia z Łodzi i Krakowa.

W Łodzi doszło już do pierwszego podpalenia masztu telekomunikacyjnego, a autorzy apelu obawiają się, że taki proces - zbagatelizowany - może dać tragiczne efekty.

[...] Wzywamy również właścicieli największych portali społecznościowych funkcjonujących w Polsce, do podjęcia skutecznych działań przeciwko stronom oraz autorom szerzącym dezinformację na temat wpływu pola elektromagnetycznego na zdrowie ludzkie i rozprzestrzenianie wirusa SARS-CoV-2przez sieci bezprzewodowe, w tym 5G.

- czytamy w oświadczeniu.

Znany scenariusz powtórzył się w Łodzi. Popełniamy błędy Brytyjczyków?

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji powołuje się na przykłady Wielkiej Brytanii. Tam doszło do kilku podpaleń - jak twierdzą autorzy - właśnie przez rozpowszechnianie teorii spiskowych. Ponadto, tak bezpodstawne i motywowane złudzeniem ataki na sieci telekomunikacyjne "mogą zakłócić łączność między instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i zdrowie obywateli".

Fake Newsy nie zwalniają, według danych BBC istną wylęgarnią jest np. serwis YouTube, gdzie "ponad jedna czwarta najczęściej oglądanych filmów powiązanych z koronawirusem na platformie YouTube zawiera „wprowadzające w błąd lub nieprawdziwe informacje”.

Maszty 5G a koronawirus

W dobie epidemii teorie spiskowe mają się świetnie. Naprzeciw nieprawdziwym treściom Polski Izba Informatyki i Telekomunikacji oponuje jasno: "Żadne rzetelnie przygotowane badania naukowe nie wskazują na powiązania pola elektromagnetycznego, emitowanego przez systemy telefonii komórkowej, z powstawaniem nowotworów i innych chorób. Potwierdza to między innymi Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP), która stale bada te zależności oraz ostatni raport Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (ang. FDA, Food and Drug Administration) [...]".

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Bielsk Podlaski. Policjanci znaleźli u 25-latka ponad pół kilograma narkotyków
Nasi Partnerzy polecają