Auto z NIEPRZYTOMNYM KIEROWCĄ wjechało przez chodnik na stację benzynową. Mężczyzna nie oddychał!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

ŁÓDŹ: Auto z NIEPRZYTOMNYM KIEROWCĄ przejechało PRZEZ CHODNIK na stację benzynową. Mężczyzna NIE ODDYCHAŁ!

2020-12-21 15:54

W niedzielę (20.12.2020 r.) na ul. Palki w Łodzi doszło do wypadku. Jak się okazało, kierowca skody zasłabł, po czym przejechał przez pas zieleni, chodnik i parking, po czym rozbił się na budynku stacji benzynowej. Do reanimacji ruszyli policjanci.

Wypadek na ul. Palki miał miejsce około godziny 17:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 71-letni mężczyzna jadący osobową skodą w kierunku centrum Łodzi, podczas skrętu w lewo na skrzyżowaniu ulic Palki i Telefonicznej, stracił panowanie nad pojazdem. Nieprzytomny przejechał pas zieleni, chodnik, parking i uderzył w budynek pobliskiej stacji benzynowej. Po dotarciu na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, zauważyli że kierujący skodą nie oddychał oraz nie dawał żadnych oznak życia.

- Funkcjonariusze, wiedząc, że nie ma czasu do stracenia, natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Zmieniając się podczas prowadzenia czynności ratowniczych, przywrócili 71-latkowi tętno i oddech. Po dotarciu na miejsce karetki pogotowia ratunkowego, poszkodowany został przewieziony do szpitala - opisuje policja.

Gdyby nie szybka reakcja sierż. Mateusza Wietechy oraz sierż. Bartłomieja Żytnego, a także determinacja w ratowaniu ludzkiego życia, ta historia mogłaby się skończyć tragicznie.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj

Autem rozbili drzwi i okradli jubilera. Samochód użyty do kradzieży został spalony