Co to jest śluza rowerowa, jak sygnalizować skręt, z której strony wymijać samochody

i

Autor: Patrycja Szynter/Radio ESKA Co to jest śluza rowerowa, jak sygnalizować skręt, z której strony wymijać samochody

Łódź: Chodnikowa cwaniara, czyli... jak nie jeździć rowerem po mieście [WIDEO]. ZOBACZCIE to nagranie!

2016-07-11 18:47

Pięć wykroczeń w ciągu zaledwie kilku-kilkunastu minut - ZOBACZCIE "chodnikową cwaniarę", czyli rowerzystkę, która jedzie po Łodzi... jak jej wygodnie...

Łódź - miasto w centralnej Polsce, w którym Masa Krytyczna, po latach manifestacji, wraz z osiągnięciem zadowalającego stanu infrastruktury rowerowej, wycofała się. Miasto, które bije rekordy pod względem częstotliwości korzystania z roweru publicznego, i w końcu - miasto, które liczy około 130 kilometrów dróg rowerowych. Nie dla wszystkich ma to znaczenie. Wciąż bywają i tacy, którzy przepisy mają za nic, psując wizerunek rowerzystów i wzajemne relacje w i tak napiętej atmosferze na linii rowerzysta-kierowca samochodu-pieszy.

Zobacz też: Łódzki Rower Publiczny będzie bezpieczny, jeśli... [WIDEO] SPRAWDŹ, co musisz wiedzieć wsiadając na rower!

Najczęstsze wykroczenia rowerzystów

"Chodnikowa cwaniara" - bo tak nazwał główną bohaterkę autor nagrania - to taki właśnie przypadek. Na wideo widzimy dziewczynę, która aby skrócić sobie drogę jedzie... jak jej wygodnie. I tak, na Narutowicza postanawia nie czekać aż zmieni się światło, wjeżdża na chodnik i dalej - nie schodząc z roweru - podąża przez przejście dla pieszych. Następnie, kolejnym przejściem dla pieszych zjeżdża z powrotem na pas dla rowerów. Trzeba przyznać, że zaoszczędziła tym sposobem około minuty.

Podobny manewr wykonuje na placu Dąbrowskiego. Tam również z pasa dla rowerów zjeżdża na chodnik, odczekuje chwilę, po czym z powrotem wjeżdża na dalszy odcinek pasa dla rowerów,znów omijając skrzyżowanie. Tak, w myśl przepisów, jedzie "aż" do Lindleya, gdzie postanawia nie tracić czasu w korku i... ponownie zjeżdża na chodnik. W takim stylu rowerzystka, lawirując pomiędzy przechodniami, dojechała co najmniej do ulicy Tramwajowej. Dalej trop się urywa, czego poniekąd żałujemy, bo ciekawość nas zżera, jak pojechała, kiedy (z powodu remontu na ulicy Tramwajowej) skończył jej się chodnik...

PS. "Chodnikową cwaniarę" nagrał nie kierowca samochodu, nie pieszy a... inny rowerzysta.

ZOBACZCIE WIDEO:

Co najmniej 5 wykroczeń

Jak wylicza autor nagrania, dziewczyna popełniła co najmniej pięć wykroczeń: jazda wzdłuż po chodniku, jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej (sygnał czerwony), a także niestosowanie się do znaku P-2 "linia pojedyncza ciągła" oraz jazda pasem ruchu przeznaczonym dla komunikacji zbiorowej.

Co sądzicie o takiej "wolnej amerykance" na rowerze? KOMENTUJCIE!

Nasi Partnerzy polecają