Łódź: Groźny wypadek PIJANEGO motocyklisty na Wólczańskiej. Poważnie ranny JECHAŁ DALEJ. Jest w CIĘŻKIM STANIE

2020-05-28 18:44 BE

Do poważnego wypadku doszło w środę (27 maja) po godz. 22:00 na ul. Wólczańskiej w Łodzi. Pijany motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Mimo tego mężczyzna kontynuował jazdę. Okazało się, że jest poważnie ranny. Do szpitala został przewieziony w ciężkim stanie. Sprawę bada policja.

Ze wstępnych ustaleń policji drogowej wynikało, że 45-letni kierujący motocyklem suzuki jechał ul. Wólczańską od ul. Czerwonej w kierunku centrum miasta. Przed skrzyżowaniem z ul. Skorupki wjechał na próg zwalniający, następnie utracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię. Zatrzymał się dopiero za skrzyżowaniem z Aleją Kościuszki.

W wyniku wypadku motocyklista w stanie ciężkim przewieziony został do szpitala.

- W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia policjanci sprawdzili numery rejestracyjne suzuki. Okazało się, że wyróżniki należą do mitsubishi pajero. Gdy ponownie podeszli do motocykla, aby spisać jego numery VIN zauważyli, że pod sprawdzaną tablicą rejestracyjną znajduje się druga, należąca do pojazdu. Po zakończeniu czynności na miejscu wypadku funkcjonariusze pojechali do szpitala, gdzie przebywał kierujący. W rozmowie z personelem medycznym ustalili, że przeprowadzono badania trzeźwości kierującego, które wykazały 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Od mężczyzny do celów procesowych pobrano krew - opisuje policja.

Czynności w sprawie będzie prowadził Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat wiezienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Naćpany 17-latek rozbił się o płot!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.