Co powinno budzić niepokój? - Gdy uważamy, że dotychczasowe czynności, które do tej pory nie sprawiały nam większej trudności w wykonywanej pracy, powodują u nas duże zniecierpliwienie i zniechęcenie. Kiedy doświadczamy znużenia wykonywaną pracą, jednym z objawów wypalenia zawodowego jest duża drażliwość i duże zobojętnienie w stosunku do osób, z którymi się współpracuje - opisuje psycholog dr Artur Juczyński.
Dane w zakresie wypalenia zawodowego są bardzo niepokojące. Objawy pojawiają się już u młodych ludzi, zaledwie po kilku latach pracy. Miasto zachęca więc do udziału w programie. Kto może się zgłosić?
- Zgłosić się mogą wszystkie osoby, które szukają sposobu na radzenie sobie ze stresem, brakiem motywacji podejmowania wyzwań, odczuwają wypalenie zawodowe. Projekt potrwa trzy lata. Osoba, która się zakwalifikuje będzie miała 3-miesięczne treningi - mówi Aleksandra Kręcka z UMŁ.
Program rusza 27 stycznia. Wszyscy chętni mogą zgłosić się do wydziału zdrowia, przy ul. Zachodniej 47 w Łodzi, gdzie wypełnią ankietę. Zaplanowano sesje terapeutyczne, treningi, warsztaty i spotkania. Miasto przeznaczyło na ten cel 2 miliony złotych.