Łódź: Szykują się spore ZMIANY w komunikacji MPK! [SZCZEGÓŁY, NOWE TRASY]

2020-01-16 8:22

Od 20 stycznia 2020 r. wszystkie przystanki na liniach nocnych będą na żądanie. Zmienią się też trasy autobusów i powstaną osiedlowe węzły przesiadkowe.

Przystanki na żądanie to rozwiązanie z powodzeniem stosowane w wielu miastach w kraju i w Europie. Na takim przystanku jeśli nie ma pasażerów którzy chcą wsiąść, albo wysiąść, autobus po prostu się nie zatrzymuje. Dzięki temu, czas przejazdu jest krótszy, a sama podróż jest bardziej komfortowa. Na liniach nocnych, zaoszczędzony czas, wykorzystaliśmy do poprowadzenia inaczej tras, aby lepiej obsłużyć osiedla i zapewnić dojazd do nocnych punktów medycznych.

Powstaną również osiedlowe węzły przesiadkowe, które ułatwią podróżowanie pomiędzy osiedlami, bez konieczności dojazdu do centrum przesiadkowego na al. Kościuszki.

Łącznie powstanie ok. 560 przystanków na żądanie. Normalnymi przystankami będą tylko te na krańcówkach, strefa przystanków autobusów nocnych na al. Kościuszki, przystanki przy dworcu Łódź Fabryczna, Łódź Kaliska, Łódź Widzew, osiedlowe węzły przesiadkowe, oraz przystanki na granicach strefy taryfowej dla linii wyjeżdżających poza Łódź.

Powstaną również osiedlowe węzły przesiadkowe
Autor: mat. prasowe

Osiedlowe węzły przesiadkowe powstaną przy rondzie Lotników Lwowskich i na placu Niepodległości.

Przez rondo Lotników Lwowskich inaczej pojadą linie N4, N6 i N7, aby skrócić odległość do przystanków i poprawić skomunikowanie pomiędzy autobusami. Trasy zostaną tak poprowadzone, aby autobusy zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych na ul. Pabianickiej, najbliżej szpitala im. Kopernika. W jednym miejscu spotkamy wszystkie trzy linie autobusowe. Dzięki punktowi przesiadkowemu, nie trzeba będzie jechać przez Kościuszki na osiedlowych trasach. Łatwiej przejedziemy w nocy choćby z Retkini na Dąbrowę, czy z Rudy na Retkinię.

Drugi osiedlowy węzeł przesiadkowy zlokalizowany będzie na placu Niepodległości. Tutaj spotkają się autobusy linii N3, N4, N5 i N6. Ułatwi to podróżowanie pomiędzy Widzewem, a Chojnami i Instytutem CZMP, pomiędzy Rudą, a Dąbrową, czy pomiędzy Rudą, a Widzewem.

Przesiadki na węzłach osiedlowych podobnie jak na Kościuszki umożliwią przesiadki w ciągu kilku minut pomiędzy poszczególnymi liniami.

Drugi osiedlowy węzeł przesiadkowy zlokalizowany będzie na placu Niepodległości
Autor: mat. prasowe

Zmienią się trasy wszystkich linii nocnych, oprócz trasy linii N9. Zmiany umożliwią poprawę obsługi osiedla Janów i Olechów, zapewnią połączenie Widzewa z dworcem kolejowym, autobusy nocne pojadą przez osiedla na Chojnach, na Marysinie i Teofilowie, oraz umożliwią dojazd do nocnych punktów medycznych na Chojnach i Radogoszczu.

Wszystkie zmiany wprowadzone zostaną w nocy z niedzieli na poniedziałek z 19 na 20 stycznia 2020 r.

BE
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE