Łódź: Do Manufaktury prowadzić będzie CAŁKIEM NOWY pasaż! ZOBACZCIE WIZUALIZACJE!

2020-01-15 14:14

W budowie jest nowy pasaż dla pieszych i rowerzystów prowadzący do Manufaktury. Będzie zaczynał się na ul. Ogrodowej w rejonie hotelu Andels, przetnie park przy kościele św. Józefa i dotrze do ul. Legionów 25. Zobaczcie, jak to będzie wyglądać!

Jak zapowiada łódzki magistrat, już pod koniec września tego roku, do łódzkiej Manufaktury będzie można dotrzeć zupełnie nowymi drogami. Pasaż dla pieszych i rowerów będzie zaczynał się na ul. Ogrodowej w rejonie hotelu Andels, przetnie park przy kościele św. Józefa i dotrze do ul. Legionów 25.

- Przebicie to łączy bardzo specjalne miejsca takie, w których znajdują się obiekty kultury i sztuki: Teatr Powszechny przy ul. Legionów, Bibliotekę Miejską przy ulicy Gdańskiej 8 oraz teren parkowy przy kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP i dalej, Centrum Handlowe Manufaktura i Muzeum Sztuki MS2 – mówi Igor Kobus, przedstawiciel inżyniera kontraktu.

Pojawią się tu nowe drzewa i krzewy, zainstalowane zostanie nowe oświetlenie parkowe, a także dekoracyjne podświetlenie zieleni. Na potrzeby realizacji inwestycji został rozebrany budynek mieszkalny  i przylegający do niego budynek gospodarczy przy ulicy Legionów 25 oraz budynki gospodarcze na terenie Żłobka Miejskiego. Natomiast fragmenty istniejących ogrodzeń terenu Schroniska Młodzieżowego, parafii, Żłobka Miejskiego i Teatru Powszechnego zostaną przebudowane.

Koszt inwestycji to 3 818 608,80 złotych.

BE
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE