Mural

i

Autor: NK

Łódź ma pierwszy ekologiczny mural!

2019-09-27 15:18

Malowidło można już zobaczyć na Bałutach przy ul. Wareckiej.

Przypomina o tym, że warto dbać o naszą planetę! W Łodzi na budynku przy ul. Wareckiej 1 odsłonięto nowy mural. Jest barwny i ma ekologiczny przekaz. Wymalowała go artystka z Rzeszowa, która do akcji zaprosiła dzieci z łódzkiego przedszkola. Data odsłonięcia muralu nie jest przypadkowa. Dzisiaj przypada dzień Generalnego Strajku Klimatycznego dla Ziemi. 
Ekologiczny mural to połączenie abstrakcyjnych kształtów wymieszanych z elementami ludzkiej twarzy i wyrazistymi kolorami.

- Jestem szczęśliwa, że mogę tutaj dzisiaj być. Malowałam ten mural wspólnie ze swoim partnerem od połowy września. Pogoda nie sprzyjała, ale mi nie był mi straszny nawet wiatr na rusztowaniu. Chciałam, żeby ludzie bardziej dbali o naszą planetę i taki jest przekaz tego obrazu. Mural skupia się na potrzebie dbałości o środowisko, postępujących zmianach klimatycznych, ekologicznym spojrzeniu w przyszłość - mówi Magdalena Ćwik, artystka.

Dzieci zaproszone na odsłonięcie miały okazję odcisnąć swoje dłonie na muralu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają