Tu widoczna jest wyremontowana kamineica przy Tuwima 10 oraz wlot nowej ulicy

i

Autor: mat. prasowe Tu widoczna jest wyremontowana kamineica przy Tuwima 10 oraz wlot nowej ulicy

Łódź: Nowa ulica połączy Tuwima i Moniuszki. Pierwszy odcinek przechodzi przez środek budynku

2016-03-03 15:22

Na wysokości posesji na Tuwima 10 powstał, przechodzący przez środek budynku, pierwszy odcinek nowej ulicy. Pasaż połączy ulicę Tuwima i Moniuszki.

Trwa budowa nowej ulicy, która połączy ulicę Tuwima i Moniuszki. Pierwsze 70 metrów jest już na ukończeniu. Całość – około 400 metrów drogi o uspokojonym ruchu – będzie gotowa w ciągu dwóch lat. Ruch na tej drodze będzie uspokojony. W tym samym czasie ulica Moniuszki zostanie poddana remontowi, po którym stanie się woonerfem.

UWAGA! Przypominamy o zmianach w Strefie Płatnego Parkowania w Łodzi!

Nową ulicą wjazd na parking przy Piotrkowskiej

W tym roku przygotowany zostanie teren pod dalszy jej przebieg. Nawierzchnia ułożona zostanie w 2017 roku. Prace skoordynowane są bowiem z remontem ulicy Moniuszki. Na efekt przebudowy kwartału będziemy musieli poczekać do 2018 roku. Nowo powstająca uliczka będzie również docelowym wjazdem na parking wielopoziomowy, który powstanie wewnątrz kwartału – na tyłach budynku przy Piotrkowskiej 94.

Nowa ulica nie ma jeszcze nazwy. Jej wybór będzie należał do Rady Miejskiej. Wartość projektu szacuje się na 50 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 30 mln zł.

Urząd Miasta zamierza przeprowadzać więcej takich ulic przez środek dużych kwartałów. Więcej o planach w materiale reportera Romana Czubińskiego, posłuchajcie: