Co mówi prokuratura?

Odpowiada przed sądem za śmierć dwóch kobiet, teraz to! Adwokat od "trumny na kółkach" brał pieniądze od gangstera?!

2024-05-14 12:03

Jest kolejny akt oskarżenia przeciwko adwokatowi z Łodzi, Pawłowi K., który wywołał burzę słowami o "trumnie na kółkach". Tak nazwał audi ofiar wypadku pod Olsztynem, o spowodowanie którego jest podejrzany. Jakby tego było mało, prokuratura twierdzi, że adwokat ujawnił tajemnicę innego śledztwa gangsterowi Adrianowi M. ps. Owen, biorąc za to pieniądze.

Łódź. Adwokat od "trumny na kółkach" ujawnił tajemnicę śledztwa?

Paweł K., który zbulwersował opinię publiczną słowami o "trumnie na kółkach", został oskarżony o popełnienie kolejnego przestępstwa - informuje dzienniklodzki.pl. Przed sądem w Olsztynie toczy się od dłuższego czasu proces, w którym adwokat z Łodzi odpowiada za spowodowanie śmiertelnego wypadku, którego ofiarami są dwie kobiety w wieku w wieku 53 i 67 lat. Z kolei do sądu w Łodzi trafił akt oskarżenia, w którym prokuratura zarzuca Pawłowi K. ujawnienie dokumentów objętych tajemnicą adwokacką i tajemnicą śledztwa. Dalsza część tekstu poniżej.

Adwokat z Łodzi stanął przed sądem za trumny na kółkach

Paweł K. miał brać pieniądze od gangstera

Jak podaje dzienniklodzki.pl, chodzi o sprawę zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce i Niemczech, która jest podejrzana o wyłudzanie pieniędzy metodą „na policjanta”. Według ustaleń śledczych adwokat z Łodzi miał przekazać gangsterowi Adrianowi M. ps. Owen kserokopie protokołów przesłuchań świadków i wyjawić mu, że inny członek grupy, Wiktor K., nie obciąża pozostałych osób biorących udział w procederze. Jak informuje prokuratura, Paweł K. miał za to wziąć 500 zł i żądał kolejnych 9.5 tysiąca, w dodatku wiedząc, że cała kwota może pochodzić z przestępstwa.