Łódź: OGROMNA hodowla marihuany na Olechowie. "Trawka" rosła nieopodal rzeki [ZDJĘCIA]

2020-08-28 12:10

Ponad 70 krzaków konopi rosło w rejonie koryta rzeki Olechówki w Łodzi. Policja zlikwidowała nielegalną hodowlę, a czarnorynkową wartość marihuany oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych. Dwa dni później, drugą nieco mniejszą hodowlę, zlikwidowano w podłódzkim Zgierzu.

25 sierpnia 2020 r. policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojechali na ul. Transmisyjną, gdzie według ich ustaleń miała znajdować się uprawa konopi. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli skupisko krzewów o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Łącznie zabezpieczyli 73 sadzonki w różnej fazie wzrostu od 20 do 150 cm. Część roślin posiadała zawiązany kwiatostan. Jak oszacowano, z krzaków mogło powstać ponad 1600 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 60 tysięcy złotych. Cała plantacja została skonfiskowana i przekazana do VI Komisariatu Policji KMP w Łodzi, gdzie śledczy prowadzić będą dalsze czynności w tej sprawie.

Kolejną uprawę, dwa dni później, kryminalni wytropili w Zgierzu, gdzie na terenie wyschniętego stawu rosło 26 sadzonek konopi. Również zostały skonfiskowane i przekazane wraz z dokumentacją do dalszej realizacji śledczym ze zgierskiego komisariatu.

Nielegalna uprawa konopi zagrożona jest karą do 8 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: ZGIERZ. Wiatr porywa domek narzędziowy. W ŚRODKU JEST MĘŻCZYZNA! ZOBACZ mrożące krew w żyłach WIDEO, które obiega internet!

Sąsiedzi pobili się widłami