Koronawirus: Ważny komunikat sanepidu

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Koronawirus: Ważny komunikat sanepidu

Łódź: PILNY apel Sanepidu. Szukają osób, które mogły zarazić się koronawirusem!

2020-03-15 1:31

Łódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wydała pilny apel do osób, które mogły zarazić się koronawirusem. Chodzi o klientów jednego ze znanych lokali przy ulicy Piotrkowskiej w centrum Łodzi. Przez kilka godzin przebywały tam osoby, u których zdiagnozowano wirusa SARS-CoV-2.

Chodzi o klientów baru "Agrafka", który znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej 90 w Łodzi. W tym miejscu przebywały osoby, u których wyniki testów laboratoryjnych wykazały zarażenie groźnym koronawirusem.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi prosi, aby osoby które przebywały w dniu 6 marca w lokalu "Agrafka" w Łodzi, ul. Piotrkowska 90 w godzinach od 20:30 do 24:00 skontaktowały się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną pod nr tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. W tym czasie w lokalu były obecne osoby, które w późniejszym terminie uzyskały wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2 - apeluje PSSE.

Zobacz: LOT do domu. Jak wrócić do Polski samolotem?

Może to coś dla Ciebie? Zobacz: Huczne urodziny Instytutu Kosmetologii AnnEstetic i wyjątkowa promocja

Sprawdź też trendy dla wnętrza: Wybierz doskonale dopasowane drzwi

Koronawirus w Polsce. 104 przypadki zarażenia

W sobotę w godzinach wieczornych odnotowano już 104 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Niestety, COVID-19 zbiera również śmiertelne żniwo - w Lublinie zmarł trzeci pacjent. O północy w nocy z soboty na niedzielę zamknięto wszystkie polskie granice i przywrócono pełne kontrole. Zamknięte zostaną też galerie handlowe, cudzoziemcy nie będą mogli wjechać na teren Rzeczpospolitej, Polacy wracający do kraju zostaną poddani przymusowej dwutygodniowej kwarantannie. W Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego.

Śledź relację na żywo i najnowsze doniesienia z kraju i ze świata.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE