Łódź. Pożar w wieżowcu przy Wodnej! Kobieta zginęła w płomieniach

2021-11-14 10:47

W pożarze wieżowca przy ul. Wodnej 33 w Łodzi zginęła ok. 60-letnia kobieta. Płomienie pojawiły się w sobotę, 13 listopada, późnym wieczorem, na szóstym piętrze dziesięciopiętrowego budynku. Z palącego się mieszkania strażacy wynieśli kobietę, ale na uratowanie jej życia było za późno. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Gasiło go ponad 20 strażaków.

Łódź. Pożar wieżowca przy Wodnej! Ok. 60-letnia kobieta zginęła w płomieniach

Ok. 60-letnia kobieta zginęła w pożarze wieżowca przy ul. Wodnej 33 w Łodzi. Płomienie pojawiły się w mieszkaniu ofiary w sobotę, 13 listopada, ok. godz. 23.20. Gdy na miejsce dotarli strażacy, pożar był już w fazie rozwiniętej. "Płomienie, wydobywały się przez okna z dwóch stron budynku - informuje na swoim profilu facebookowym Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Funkcjonariusze weszli do płonącego lokum i wynieśli stamtąd kobietę, przystępując od razu do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale życia poszkodowanej nie udało się uratować. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez lokatorkę. Jak informuje PAP, z wieżowca przy ul Wodnej w Łodzi ewakuowano w sumie kilkunastu lokatorów. Z ogniem walczyło na miejscu ponad 20 strażaków z ośmiu jednostek gaśniczych, a w akcji ratowniczej brali też udział ratownicy medyczni i policja.

- Wczoraj (w sobotę - przyp.red.) ok. 23.20 w wieżowcu przy ul. Wodnej 33 doszło do tragicznego w skutkach pożaru, w którym zginęła 60-letnia kobieta. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na 6. piętrze budynku. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia pożar był w fazie rozwiniętej. Płomienie, wydobywały się przez okna z dwóch stron budynku. W trakcie trwania akcji gaśniczej strażacy z lokalu objętego pożarem ewakuowali 60-letnią kobietę. Mimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowanej nie udało się uratować. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez lokatorkę - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Pożar radiowozu na Karmelickiej. „Ktoś oblał go cieczą i podpalił”