Łódź szykuje się na otwarcie kąpielisk! Jakie nowe atrakcje czekają na łodzian?

i

Autor: UMŁ

Łódź szykuje się na otwarcie kąpielisk! Jakie nowe atrakcje czekają na łodzian?

2021-06-04 14:45

Otwarcie kąpielisk to chwila, na którą łodzianie czekali z utęsknieniem. Wraz z czerwcem nadeszły także piękne, słoneczne i przede wszystkim ciepłe dni. Brakuje tylko atrakcji nad wodą. Jak zapowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi (MOSiR), jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce się nie zmieni, jeszcze w ten weekend łodzianie będą mogli skorzystać z kąpielisk miejskich dostępnych w Arturówku, na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego. Sprawdźcie szczegóły!

MOSiR zapowiada otwarcie miejskich kąpielisk w Arturówku, na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego oraz przystani wodnych, które znajdują się w Arturówku, na Młynku oraz na Stawach Jana. Najwięcej nowych atrakcji czeka w Arturówku, gdzie przystań wodna przeszła gruntowny remont. Na łodzian i przyjezdnych czeka tam 10 rowerów wodnych i 8 kajaków. Ponadto strefa relaksu, tablice edukacyjne dla dzieci, piaskownica z ukrytym szkieletem dinozaura oraz 30-metrowa podświetlana ławka, na której będzie można odpocząć i zrelaksować się. Ale to nie wszystko!

Najprzystojniejsi aktorzy z tureckich seriali. TOP10 | ESKA XD - Hotplota #24

- Na dniach uruchomimy pomost pływający dla osób ze szczególnymi potrzebami. To najnowocześniejsza platforma tego typu w Polsce. Posiada ona wysuwaną ławkę, dzięki której bezproblemowo osoba niepełnosprawna przesiądzie się z wózka na kajak. Dodatkowo każda osoba będzie mogła skorzystać z półautomatycznej toalety zlokalizowanej w wyremontowanym budynku przystani. Postawiliśmy również na efekt wizualny. Wokół przystani wyraźnie zazieleniło się za sprawą nasadzeń i systemu automatycznego podlewania roślin. Obiekt szczególnie efektownie wygląda wieczorem z oświetlonym nabrzeżem. Nie zapomnieliśmy także o bezpieczeństwie, dlatego wszystko co tutaj widzimy znajduje się pod czujnym okiem kamer monitoringu przystani oraz otaczającego teren - opowiada Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

Zniżki na łódzkich kąpieliskach

Co ważne, na każdym obiekcie honorowana będzie Karta Dużej Rodziny z rabatem 50% oraz Karta Łodzianina z rabatem 20%.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców w przypadku przystani wodnych, ale również kąpielisk miejskich, czuwać będzie kadra ratownicza.

A otwarcie miejskich kąpielisk wraz z przystaniami już w niedzielę, 6 czerwca 2021 r.

ZOBACZ TEŻ: Wielki labirynt w łódzkim Botaniku po 3 latach gotowy na zwiedzających!

Nasi Partnerzy polecają