Olbrzymia reklama na Kościuszki zakrywa niemal cały budynek

i

Autor: ESKA INFO Łódź Olbrzymia reklama na Kościuszki zakrywa niemal cały budynek

Łódź walczy z reklamami, a tymczasem... na kamienicy przy Kościuszki/Mickiewicza promuje organizowaną przez siebie imprezę

2016-03-24 9:54

Centrum Łodzi bez agresywnych reklam? Okazuje się, że praktyka bywa różna. Na kamienicy przy skrzyżowaniu Kościuszki z Mickiewicza zawisła właśnie olbrzymia reklama imprezy muzycznej, organizowanej przez miasto.

Na kamienicy przy skrzyżowaniu Kościuszki z Mickiewicza zawisła właśnie olbrzymia reklama imprezy muzycznej, organizowanej przez miasto. Olbrzymi baner zakrywa niemal cały budynek i po prostu szpeci - uważa radna Urszula Niziołek-Janiak. - Na pewno nieetyczne jest to i nieprzemyślane, że impreza odbywająca się w miejskim obiekcie reklamuje się na budynku, na którym reklamy w ogóle być nie powinno - komentuje radna.

Zobacz też: Mural z Magdą Gessler na Piotrkowskiej to (nie)zła sztuka. Reklama w rozmiarze XXL zdobi czy szpeci?

Reklama wisi a miasto się tłumaczy

A miasto tłumaczy się, że to nie urząd decydował o lokalizacji reklamy. - Rozmawialiśmy z przedstawicielami agencji, zaznaczyliśmy im wrażliwość tego tematu, natomiast trudno oczekiwać, aby podmiot prywatny, który zakupuje w ciągu roku dziesiątki tysięcy reklam outdoorowych w całej Polsce znał kontekst każdego nośnika - tłumaczy Mariusz Łysio z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Kamienica, na której powieszono reklamę, od wielu lat traktowana jest jak słup ogłoszeniowy. Z procederem tym próbują walczyć władze miasta.

Więcej o kontrowersyjnej reklamie w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

A Wy, co sądzicie o całej sprawie? PISZCIE!