Płyta-kapsuła czasu z Łodzi na stałe zostanie zamontowana we Wrocławiu

i

Autor: pixabay.com /CC0, Public Domain Płyta-kapsuła czasu z Łodzi na stałe zostanie zamontowana we Wrocławiu

Łódzka Kapsuła Czasu w płycie chodnikowej pojedzie na stałe do Wrocławia. Chcecie zostawić po sobie ślad?

2016-06-15 14:40

Chcesz, by pozostał po Tobie ślad? Weź udział w projekcie "Kapsuła  Czasu. Chodnik wysadzany opowieściami". Rzeczy przyniesione przez łodzian zatopione zostaną w żywicy i jako płyty chodnikowe na stałe zostaną zamontowane w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu.

"Kapsuła  Czasu. Chodnik wysadzany opowieściami" to część projektu opartego o współpracę kulturalną miast, które ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Wśród nich, obok Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania i Szczecina jest także Łódź. Obecnie trwają prace nad "Kapsułą Czasu". Łódzcy artyści mają zamiar zatopić w żywicy przyniesione przez łodzian drobiazgi, które kojarzą im się z miastem. W ten sposób stworzą odlew w formie płyty chodnikowej, która finalnie, zostanie na stałe położona wśród płyt z innych miast, w kilkunastu miejscach na terenie Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu. - Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury 2016 stanie się sceną, na której spotkają się pomysły i praktyki z każdego z miast koalicji. Inicjatywa ta stwarza nowe możliwości w zakresie wymiany kulturalnej pomiędzy miastami, promowania lokalnych artystów, tworzenia wspólnych projektów artystycznych i kulturalnych - opisuje duet robosexi, artyści z Łodzi biorący udział w projekcie.

Zobacz też: Łóżka w OFF Piotrkowskiej intrygują łodzian [WIDEO]. Co tam się będzie działo?

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy przyjść 16 czerwca na Stary Rynek między 17 a 19, opowiedzieć coś o sobie artystom lub/i oddać im jakiś drobiazg, który z jakiegoś powodu kojarzy Ci się z Łodzią. Zgromadzone rzeczy posłużą do wykonania płyt chodnikowych, a nagrania do stworzenia instalacji audio-video.

Więcej na profilu robosexi:

Jak Wam się podoba pomysł? PISZCIE!

Nasi Partnerzy polecają