Reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska przetestowała kurtynę na własnej skórze

i

Autor: Miłosz Wika/Łódzka Woda Najlepsza/ZWiK Reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska przetestowała kurtynę na własnej skórze

Łódzka woda najlepsza: Podoba wam się (nie)zwykła kurtyna wodna przy pasażu Schillera? [ZDJĘCIA, AUDIO, WIDEO]

2015-06-12 16:12

Łódzka woda najlepsza - nie tylko do picia, ale i chłodzenia. Takiej kurtyny wodnej, jak na Piotrkowskiej nie ma nigdzie indziej - tylko w Łodzi. Nie dość, że chłodzi, to jest... ekologiczna. W dodatku nie tryska z dołu, jak popularne kurtyny strażackie, tylko w formie mżawki muska, kiedy się przez nią przechodzi.

O tym, że łódzka woda jest najlepsza do picia nie trzeba już chyba przekonywać nikogo. Teraz Łódzki Zakład Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK) udowadnia, że można nią chłodzić nagrzane słońcem Centrum.

Takiej kurtyny wodnej, jak ta, która stanęła w tym tygodniu na Piotrkowskiej przy pasażu Schillera nie ma nigdzie indziej - tylko w Łodzi. Nie dość, że chłodzi, to jest... ekologiczna. Na godzinę zużywa zaledwie 60 litrów wody, a daje radość wszystkim przechodniom. I do tego naprawdę ma kształt kurtyny. W dodatku nie tryska z dołu, jak popularne kurtyny strażackie, tylko w formie mżawki muska, kiedy się przez nią przechodzi.

- Ta kurtyna ma zainstalowanych dziesięć dysz, które wytwarzają taką wodną mgiełkę. Przechodząc przez tę kurtynę troszeczkę się orzeźwimy, ale nie zmoczymy ubrania. Poza tym jest ona dość wysoka, a więc przyjazna także dla rowerzystów - mówi reporterce Radia ESKA Eli Piotrowskiej Miłosz Wika, rzecznik łódzkich wodociągów.

Kurtyna wodna na Pietrynie

Posted by Łódzka Woda Najlepsza on 11 czerwca 2015

Przypomnijmy, ze na Piotrkowskiej są tez uliczne zdroje - woda w nich jest rześka, smaczna i oczywiście darmowa.

Zobacz, jak łodzianie chłodzą się pod kurtyną:

Działa :)Posted by Łódzka Woda Najlepsza on 11 czerwca 2015

Więcej o niezwykłej kurtynie wodnej na Piotrkowskiej w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej:

Korzystaliście już? Jak wrażenia? Dajcie znać w komentarzu!

Nasi Partnerzy polecają