Na chętnych czekają przede wszystkim szkolenia praktyczne, czyli jazda w ruchu miejskim

i

Autor: Patrycja Szynter/Radio ESKA Na chętnych czekają przede wszystkim szkolenia praktyczne, czyli jazda w ruchu miejskim

Łódzki WORD wznawia kursy dla rowerzystów [AUDIO]. Wybierzecie się?

2016-04-19 15:46

Łódzki WORD wznawia kursy dla rowerzystów. Do tej pory zainteresowanie było niewielkie. Pracownicy ośrodka ruchu drogowego mają jednak nadzieję, że łodzian zmobilizuje wprowadzenie roweru miejskiego.

Łódzki WORD wznawia kursy dla rowerzystów. Do tej pory zainteresowanie było niewielkie. Pracownicy ośrodka ruchu drogowego mają jednak nadzieję, że łodzian zmobilizuje wprowadzenie roweru miejskiego. Na chętnych czekają przede wszystkim szkolenia praktyczne, czyli jazda w ruchu miejskim. - Szkolenia odbywają się w bardzo małych grupach, nawet jeśli ktoś chciałby sam jeździć z instruktorem, to taką lekcję przeprowadzimy - mówi Tomasz Kacprzak z łódzkiego WORD-u.

Zobacz też: Plac manewrowy na egzaminie prawa jazdy zmorą kursantów. Być może już niedługo! [AUDIO]

Rower miejski wcale nie oznacza więcej wypadków

Tymczasem oficer rowerowy Bartosz Zimny uspokaja, że w innych miastach rower miejski nie był źródłem większej liczby wypadków. - Jesteśmy dziewiątym - dziesiątym z kolei dużym miastem w Polsce, które uruchamia system. Tak jak u nas, tak i w tamtych miastach te obawy były, że niebezpieczeństwo będzie bardzo duże, rowerzyści będą masowo ginąć, statystyki tego nie potwierdzają - mówi Bartosz Zimny.

Przypomnijmy, że rowerem miejskim pojedziemy w Łodzi już 1 maja. Akcje edukacyjne dla rowerzystów zapowiada łódzka drogówka.

Więcej o wznowieniu kursów rowerowych w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany