Łódzkie. 12 TYS. ZŁ za POGRZEB w Brzezinach! Mieszkańcy piszą do PAPIEŻA FRANCISZKA

2020-02-12 12:29
Papież Franciszek, cmentarz
Autor: Wikipedia

Sławomir Pawlik po pogrzebie swojego ojca toczy spór z Archidiecezją Łódzką ws. wysokich cen pochówku. Mężczyzna poprosił o pomoc papieża Franciszka.

Sławomir Pawlik w sierpniu 2019 chował zmarłego ojca na cmentarzu w Brzezinach pod Łodzią. Łączy koszt to 12 tys. zł, z czego 4780 zł trzeba zapłacić administracji cmentarza. Z tego powodu pan Sławomir Wysoka napisał do arcybiskupa metropolity łódzkiego Grzegorza Rysia, bo cmentarz w Brzezinach jest administrowany przez jego kurię. Odpowiedź nie była zadowalająca więc pan Sławomir postanowił napisać do... papieża Franciszka. Jego treść opublikowano w mediach społecznościowych. Papież Franciszek otrzyma list w dwóch wersjach językowych - polskiej i włoskiej.

"Zwracamy się do Waszej Świątobliwości jako do ostatniej, najwyższej instancji w hierarchii władz Kościoła. (…) Mieszkańcy chcący pochować bliskich zmarłych na cmentarzu w Brzezinach, są zmuszeni ponosić bardzo wysokie wydatki rzędu 10 tys. zł, a więc jest to kwota, która w Polsce oznacza przeciętnie wynagrodzenie za trzy miesiące pracy" – napisali autorzy listu. "Zawyżanie opłat na brzezińskim cmentarzu przykładowo można zilustrować usługą wykopania grobu, za którą pobierana jest opłata w wysokości 2 tys. zł, podczaspodczas gdy rzeczywista, rynkowa wartość takiej usługi to 700 zł".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE