Zostawili Mikołajka w oknie życia. Napisali w liście dlaczego. Nie mieli wyjścia?

i

Autor: Shutterstock Trwa procedura adopcyjna Mikołajka, chłopca, który został znaleziony w oknie życia w Łodzi. Rodzice maluszka napisali w liście, dlaczego go zostawili

Wzruszająca wiadomość

Mikołajek leżał w oknie życia. Rodzice zostawili przy nim list. Jego treść odbiera mowę

2023-09-07 10:09

Trwa procedura adopcyjna Mikołajka, chłopca, który został znaleziony w oknie życia w Łodzi. Maluchem zajęły się od razu siostry urszulanki, które powiadomiły pogotowie i policję. Dziecko było zadbane i zdrowe, ale jego rodzice postanowili się jednocześnie wytłumaczyć ze swojej decyzji. W liście, który znalazł się w nosidełku napisali, co nimi kierowało.

Chłopiec w oknie życia w Łodzi. Rodzice Mikołajka napisali, dlaczego go zostawili

Rodzice chłopca, który został znaleziony w oknie życia w Łodzi, wyjawili, dlaczego zostawili synka - informuje serwis lodz.wyborcza.pl. Mały Mikołaj, bo takie imię nadały mu w czasie chrztu siostry urszulanki, został znaleziony w sierpniu br. w budynku przy ul. Obywatelskiej. Po powiadomieniu o sprawie policji i pogotowia chłopczyk został przebadany - okazało się, żeby jest zdrowy i zadbany. O wszystkim poinformowano ponadto sąd rodzinny, by możliwe było rozpoczęcie przewidzianej na kilka tygodni procedury adopcyjnej, w czasie której maluszek otrzyma dane personalne, opiekuna prawnego, aż w końcu sąd wyda orzeczenie o adopcji. Rodzice chłopczyka mieli prawo postąpić w ten sposób, bo nikt nie będzie ich szukał. Mimo to postanowili napisać w liście załączonym do nosidełka, że do podjęcia tak trudnej decyzji zmusiła ich trudna sytuacja życiowa. Obydwoje dodali również, że kochają synka i że go nie zapomną.

Matka chciała z powrotem dziecko zostawione w oknie życia

Jak informuje lodz.wyborcza.pl, w jednym przypadku dotyczącym zostawienia dziecka w oknie życia w Łodzi matka 8-miesięcznego chłopca postanowiła go odzyskać po dwóch dniach od zdarzenia.

- To ja jestem mamą chłopca z okna życia, myślałam, że tak będzie lepiej, że będzie miał godne życie, którego ja nie mogę mu dać, ale bardzo tęsknię, nie mogę bez niego żyć, chcę, żeby do mnie wrócił - powiedziała w czasie rozmowy telefonicznej z urszulankami kobieta.

Jakie są najdziwniejsze imiona dla dzieci?
Listen on Spreaker.