Łódzkie hieny cmentarne! Ktoś ukradł zwłokom Rolexa

i

Autor: KMP Łódź, SHUTTERSTOCK, grafika RN

Cmentarna hieny ukradła zwłokom Rolexa

Na tropie cmentarnej hieny. W Łodzi ktoś ukradł zwłokom Rolexa! Rodzina wyznacza nagrodę

2022-11-21 19:07

Cmentarne hieny znowu w akcji. Choć praktyka grzebania bliskich wraz z kosztownościami raczej nie znajduje się obecnie w piku popularności, niektórzy wciąż kultywują ten zwyczaj. Na cmentarzu w Łodzi spoczął mężczyzna z Rolexem i złotą spinką. Po śmierci stracił swoje kosztowności i teraz rodzina - w komitywie z prokuratorem - usiłują odzyskać złote przymioty. Wyznaczono nagrodę.

Cmentarne hieny w Łodzi. Mężczyzna stracił Rolexa za 40 tysięcy złotych. Zdjęli go z jego zwłok

"Hiena cmentarna" to - poza utartym określeniem na złodzieja okradającego groby - także akcja straży miejskiej w Łodzi z 2017 r. Wtedy za pomocą kamer termowizyjnych służby tropiły drapieżników wyciągających ręce po nieswoje kosztowności - w tym przypadku, wyciągających ręce w stronę zwłok. Tym razem kamera termowizyjna nie zadziałała i rodzina, która w grobie swojego bliskiego umieściła Rolexa i złotą spinkę, musi się postarać, by znaleźć kosztowności.

Okradł zwłoki. Rodzina zauważyła przesuniętą płytę. Zniknął Rolex i złota spinka. Wyznaczono nagrodę!

O akcji tropienia cmentarnej hieny poinformowała w poniedziałek (21.11.22) łódzka komenda. Jak się okazuje, miejski wydział kryminalny prowadzi czynności w sprawie ograbienia zwłok, do którego doszło na cmentarzu świętego Rocha przy ulicy Zgierskiej 141 na Bałutach. To teren archidiecezji łódzkiej. Portal dzienniklodzki precyzuje natomiast, że pogrzeb mężczyzny odbył się w czerwcu tego roku. Z końcem miesiąca członkowie rodziny zauważyli przesuniętą płytę nagrobną. Jak się okazało, cmentarna hiena dokopała się do trumny, otworzyła wieko i zabrała złotego Rolexa wysadzanego diamentami (wartość ok. 40 tysięcy złotych) i złotą spinkę do krawata, także wysadzaną diamentami (wartość ok. 7 tys. złotych), wprost z ciała nieboszczyka!

Komenda policji z Łodzi opublikowała komunikat, w którym czytamy że rodzina nieboszczyka, działając w porozumieniu z prokuraturą, wyznaczyła nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych dla osoby, która wskaże sprawcę, bądź w istotny sposób przyczyni się do ustalenia osób odpowiedzialnych za to przestępstwo, lub pozwoli na odzyskanie skradzionego mienia. Kontaktować można się bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi (ulica. Pienista 71) lub pod numerami 47 841 14 50 (08:00-16:00) i +48 789-442-628 (08:00-20:00), ale też pod numerem alarmowym 112. Komenda przekonuje, że zapewnia pełną anonimowość.

Sonda
Lubisz zwiedzać cmentarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają